Z wybiegu: Mischa Barton w Julian S Smith

Mischa Barton najwyraźniej zakochała się w jesienno - zimowej kolekcji młodego projektanta.

Aktorka mogłaby stać się ambasadorką Julian S Smith. Zainwestowała w kilka jego ubrań i nosi je niemal cały czas, zmieniając jedynie stylizacje. Geometryczne, etniczne wzory stały się znakiem rozpoznawczym zdolnego Brytyjczyka. Proste sukienki i spódnice od razu zapadają w pamięć, a zarazem świetnie sprawdzają się w codziennych zestawach. Mischa nosi je między innymi z oxfordkami i kapeluszem, w typowym dla siebie, "hipsterskim" stylu.

SPLASH NEWS/EAST NEWS/Splash News

Julian S Smith ukończył w Londynie Royal College of Art, a doświadczenie z zakresu projektowania zdobywał u Roland Mouret, Jonathan Saunders i w Erdem . W zeszłym roku zadebiutował własną, wiosenno - letnią kolekcją. Jego projekty od razu zwróciły uwagę krytyków, głównie ze względu na oryginalne desenie, grę kolorów i faktur oraz perfekcyjne wykonanie. Sam projektant mówi, że najbardziej interesują go wzory i nadruki, a jego prawdziwą obsesją jest kolor i kontrast . Inspirację znajduje w etnicznych wzorach, w krajach skandynawskich, jak i Ameryce Łacińskiej.

Julian S Smith jesień/ zima 2010Julian S Smith jesień/ zima 2010 www.julianjsmith.co.ukJulian S Smith jesień/ zima 2010Julian S Smith jesień/ zima 2010 www.julianjsmith.co.uk

jesień/zima 2010

Sukienki z wiosenno - letniej kolekcji tętniły żywymi kolorami: różami, pomarańczami, fioletami i pistacją. Hitem tej kolekcji stała się obcisła w biuście i rozszerzana na dole sukienka w charakterystyczny, granatowo, pomarańczowo - błękitny deseń. Zachwyciła się nią Olivia Palermo i Victoria Beckham , która osobiście zabiegała o zaprezentowanie jej kolekcji obiecującego projektanta. W wywiadzie dla Vogue.com Julian S Smith przyznał, że nie dziwi go sukces tej sukienki:

Jest bardzo "wizualna". Mówi: "spójrz na mnie", ale nie w wulgarny sposób. Jest słodka, pochlebna dla sylwetki, a jednocześnie z pazurem .

Julian S Smith jesień/ zima 2010Julian S Smith jesień/zima 2010

jesień/zima 2010

Poza kolekcjami ready-to-wear Julian S Smith projektuje również kostiumy scenicze. One dają mu więcej wolności i są polem dla wyobraźni. Brytyjczyk bawi się formą i kolorami tworząc jedyne w swoim rodzaju dzieła. Ich również nie da się zapomnieć, ale nie za cenę wulgarności. Talent projektanta doceniły już Alison Goldfrapp i Beth Ditto, dla której Julian zaprojektował charakterystyczne body - gorsety.

Julian S Smith jesień/ zima 2010Julian S Smith wiosna/lato 2010 kolaż Lula.pl

wiosna/lato 2010

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI LULI I DORZUCAJ ZDJĘCIA SWOICH STYLIZACJI!

Julian S Smith jesień/ zima 2010