Diane von Furstenberg - kolekcja na jesień 2010

Najnowsza kolekcja królowej nowojorskiej mody Diane von Furstenberg to istny przegląd trendów na jesień/zimę 2010/2011.

Jesień i zima nie mogła by się obyć bez obszernych, wzorzystych swetrów , które są podstawą większości kolekcji. Również na pokazie marki Diane von Furstenberg modelki prezentowały piękne, wełniane, ciepłe okrycia, które zostały zestawione ze zwiewnymi sukienkami i ozdobnymi tunikami na wieczór. W nadchodzącym sezonie stawiamy bowiem na nietypowe połączenia. Mieszamy wzory, style i kolory , a ten wariacki trend jest przeciwieństwem spokojnej monochromii i minimalistycznych lat 60.. Do eleganckiej, szykownej sukienki nie musicie szukać klasycznej marynarki. Możecie narzucić na nią wełniany sweter. Dozwolone jest też łączenie wzorów i choć bezpieczniejsze jest trzymanie się jednej palety barw, Diane namawia do szaleństw zestawiając niebieską sukienkę ze srebrno-złotą marynarką.

Projekt: Diane von Furstenberg (jesień/zima 2010/2011)Projekt: Diane von Furstenberg (jesień/zima 2010/2011) Diane von Furstenberg fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Projektantka nie zapomina jednak o wielbicielkach klasyki, którym zaproponowała kreacje w męskim stylu . Podczas tworzenia "nowego garnituru" ze spodniami do połowy łydki Diane von Furtsenberg przyświecało pragnienie, by żyć męskim życiem w kobiecym ciele. Marynarki ozdobiła cekinami, rozetami z delikatnych jedwabi i innymi dekoracyjnymi aplikacjami, dzięki czemu nabrały kobiecego wyglądu. Projektantka postawiła na kobiecość w męskim wydaniu, czym odróżniła się od innych projektantów. W większości kolekcji pojawiły się bowiem męskie ubrania "niezmiękczone" nutką kobiecości.

Projekt: Diane von Furstenberg (jesień/zima 2010/2011)Projekt: Diane von Furstenberg (jesień/zima 2010/2011) Diane von Furstenberg fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Diane przypomina, że oprócz wzorzystych sukni, swetrów i męskich garniturów w Waszej szafie nie może też zabraknąć skóry i weluru . To dwa najważniejsze materiały nadchodzącego sezonu. Odważni mogą się zdecydować na spodnie, a osoby preferujące bardziej klasyczny styl mogą wybrać skórzaną kurtkę lub kamizelkę i welurową spódnicę.

GALERIA !

Więcej o: