Sofia Coppola - największą gwiazdą weneckiego festiwalu

Sofia Coppola od dawna dla wielu uchodzi za ikonę stylu, co docenił Marc Jacobs, proponując jej współpracę z Louis Vuitton. Zobaczcie jak wyglądała na weneckim festiwalu filmowym i ... jej najnowszy projekt torebki LV, który reżyserka dumnie prezentowała we Włoszech.

Wybitna reżyserka po raz kolejny udowodniła w Wenecji, że ma duży talent. Jej film "Somewhere" zdobył same pozytywne recenzje i podobno jest tak dobry jak "Między słowami". Sofia słynie nie tylko z umiejętności reżyserskich, ale również z wyjątkowego wyczucia estetyki, co można wyczuć zarówno w jej filmach, jak i stylu ubierania się. Dla wielu osób uznawana za ikonę mody, w tym dla jej bliskiego przyjaciela Marca Jacobsa, który zaangażował ją do zaprojektowania linii torebek dla Louis Vuitton (współpraca trwa już drugi sezon). Sofia wraz ojcem Francisem Fordem wystąpiła również w kampanii LV "Core Values".

Na festiwalu filmowym reżyserka pokazała klasę i wierność zaprzyjaźnionej marce. Wielokrotnie występowała w strojach Louis Vuitton i Marca Jacobsa , a w ręku trzymała najnowszą, zaprojektowaną przez siebie torebkę LV. Jej surowy, wysublimowany styl w Wenecji mogłyśmy oglądać w wielu odsłonach.

Do ulubionych, codziennych zestawów Sofii zdecydowanie należał męski, złożony z szortów do kolan i klasycznej, błękitnej koszuli . W takiej stylizacji wystąpiła dwukrotnie, między innymi podczas konferencji dotyczącej "Somewhere". Podczas uroczystej premiery Sofia również zaufała Louis Vuitton, zakładając idealną małą czarną. Wyglądała uroczyście i elegancko, ale bez przesadnego blichtru.

Sofia Coppola pojawiła się również na imprezie organizowanej przez magazyn W i markę Bulgari. Tam postawiła na małą czarną w białe paski Marca Jacobsa z kolekcji Resort 2011, uzupełnioną dopasowanymi kolorystycznie dodatkami.

Każda stylizacja Sofii, chociaż surowa i dosyć skromna, zwracała dużą uwagę krytyków mody, którzy wiedzą, że podążanie za trendami i przestylizowanie często przegrywają z ponadczasową klasyką i indywidualizmem.

Mamy wielu przyjaciół, ale Sofia jest wyjątkowa - uosabia wszystko, co kochamy.

- podsumował Antoine Arnault, przedstawiciel Louis Vuitton

Weneckie kreacje Jessiki Alby

Która stylizacja Sofii podoba Ci się najbardziej?
Więcej o: