Urodzinowa okładka Vogue Paris

Na okładkę jubileuszowego wydania Vogue Paris z okazji 90-lecia redakcji Carine Roitfeld, redaktor naczelna magazynu wybrała Larę Stone. Jednak to nie jej twarz, a biust ozdabia październikowe wydanie.

Pisaliśmy

już o poruszeniu jakim był wybór Holenderki do tak ważnego wydania Vogue Paris. Francuzi spodziewali się, że z okazji urodzin na okładce najważniejszego magazynu o modzie zobaczą rodaczkę. Jednak redaktor naczelna francuskiej edycji "biblii mody" postawiła na swoją ulubienicę

Larę Stone

i to jej twarz miała ozdabiać rocznicowe wydanie Vogue'a. Roitfeld jak zwykle zaskoczyła !

Carine już wcześniej zapowiadała, że numer nie będzie grzeczny, ani nostalgiczny. Francuska edycja słynie z kontrowersyjnych sesji i nic dziwnego, że 90-lecie istnienia chce obejść w podobnym stylu. Październikowy numer został zainspirowany wydaniem z okazji 75 urodzin Vogue Paris. W swoim pierwszym, jubileuszowym numerze prowadzonego przez nią magazynu Roitfeld postanowiła pomieszać nowe ze starym . Edytoriale Mario Sorrentiego, Davida Simsa, Terry'ego Richardsona, Stevena Kleina i duetów Alas i Piggott oraz Lamsweerde - Matadin zostały przemieszane z "perełkami" z archiwum Vogue Paris , jaka jest wywiad z Jeanne Moreau , który przeprowadził ulubiony autor Carine, Françoise Sagan , czy intymny list miłosny napisany przez Richarda Burtona do Elizabeth Taylor . Stare z nowym spaja w całość kontrowersyjny projekt czarno-białej okładki, który pojawił się w Internecie.

jubileuszowy numer Vogue Paris październik 2010 jubileuszowy numer Vogue Paris październik 2010  fot. skan

Na okładce, jak wcześniej zapowiedziano, pojawiła się znana Holenderka, ale jej górna część twarzy została zakryta maską. Prawie nie można jej rozpoznać i tylko charakterystyczna przerwa między jedynkami pozwala odgadnąć, kim jest modelka. Na głównym planie są bowiem piersi Lary , które zakrywa dłońmi w koronkowych rękawiczkach. Zdjęcie jest zaskakujące. Jednych zupełnie zszokowało i zauroczyło. Inni są rozczarowani. Naszym zdaniem Carine doskonale wybrnęła z sytuacji. Na okładce jest Lara, jednak nie wszyscy od razu się domyślą, więc nie uraża zbytnio patriotycznych uczuć. Okładka na pewno będzie się wyróżniać leżąc obok nieciekawych wydań innych magazynów. Czarno-białe zdjęcie ozdobione złotymi literami jest urzekające i doskonale pasuje do ważnego wydarzenia, jakim są 90 urodziny Vogue Paris.

Numer pojawi się w kioskach 27 września. Będzie kosztować więcej niż zwykle - 5,9 euro. Kupując go we Francji macie szansę na niezwykły dodatek . Razem z październikowym wydaniem dostaniecie zestaw powiększonych zdjęć wybranych ze wszystkich fotografii, które pojawiły się we francuskiej edycji "biblii mody" w ciągu ostatnich 9 dekad.

90-lecie Vogue Paris !

Projekt jubileuszowej okładki Vogue Paris:
Więcej o: