Chudnij w rytmie Dance - nowy rodzaj aerobiku

Połączenie różnych technik tańca z ćwiczeniami aerobowymi to coraz bardziej popularna forma zajęć. Pozwala skutecznie spalić zbędne kalorie i świetnie się bawić.

Dance aerobik - są to ćwiczenia odchudzające połączone z krokami tanecznymi , dzięki którym można świetnie modelować i rzeźbić sylwetkę . Taniec jest obecnie coraz bardziej popularny. Widać to również w coraz większym zaangażowaniu go w innych formach ruchowych.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają muzykę i taniec . Odchudzanie poprzez taniec jest powszechnie stosowane od dawna. Tu jednak dochodzą nam również inne ćwiczenia . Każdy rodzaj aerobiku bowiem jest zaliczany do ćwiczeń typu cardio - wzmacniających układ krążenia.

Ćwiczenia takie poprawiają również koordynację ruchową , kondycję, poprawiają samopoczucie i koncentrację. Taniec i ćwiczenia są idealnym sposobem na odstresowanie oraz rozładowanie złych emocji . Dzięki szybkim, intensywnym ruchom spalamy tkankę tłuszczową, kształtujemy mięśnie nóg, pleców oraz rąk. Nie istnieją tu żadne wytyczne jeśli chodzi o wiek.

Ćwiczenia:

W Dance aerobicu wykorzystuje się między innymi takie rodzaje tańca jak:

- salsa,

- hip-hop,

- tańce arabskie,

- jazz,

- tańce arabskie,

- latino.

Fitness kluby prowadzą zajęcia z różnymi wariantami dance aerobiku np. arabic aerobic, jazz aerobic czy też latino aerobic. W zależności kto jaki gatunek muzyki i tańca woli, do takiej grupy ćwiczeniowej może się zapisać.

Zajęcia nie są nudne i należą do jednych z najciekawszych ćwiczeń na odchudzanie. W Polsce są wprowadzane do coraz większej ilości fitness klubów

Tempo muzyki wynosi średnio 130-135 uderzeń na minutę, ale jest też uzależnione od rodzaju tańca , który wykorzystywany jest to ćwiczeń.

taniectaniec taniec

Zobacz też:

Sprawdź czy wiesz jak sprawdzić swój wskaźnik BMI

Jak podoba ci się taka forma aktywności?
Więcej o: