Ile Abercrombie płaci modelom?

Amerykańska marka Abercrombie & Fitch słynie z czarno-białych reklam z przystojnymi modelami i pięknymi modelkami. Jesteście ciekawi ile dostają za sesję?

Stawki za pracę modeli i modelek zwykle nie wychodzą poza branżę, ale niezadowoleni modele Abercrombie & Fitch podzielili się informacjami o swoich gażach. W ubiegłym roku były model marki Brad Greiner wyznał, że w 2004 roku za dwa dni zdjęć dostawał 500 dolarów. Obecnie nie jest wcale lepiej.

W ubiegłym tygodniu grupa 30 modeli A&F wyjechała na tygodniową sesję zdjęciową do Montauk. Zdjęcia robił Bruce Weber , a opiekę agencyjną zapewniała firma Shahid & Co. Nie dość, że modele mogli pić i jeść w określonym czasie, to pracowali po kilkanaście godzin dziennie. Belgijski model, Florian Van Bael został nawet wyrzucony przez agencję za to, że zjadł croissanta w nieodpowiednim czasie. Nic dziwnego, że poziom rozgoryczenia sięgnął stanu krytycznego i ktoś z tej grupy "sprzedał" opowieść mediom. "Page six " z The New York Post donosi, że za tydzień pracy dziewczyny dostały 2500 , a panowie 1500 dolarów .

Jeśli więc jesteś aspirującym modelem lub modelką pamiętaj, że praca z Abercrombie & Fitch nie jest wcale tak dochodowa jak się wydaje, ale z pewnością jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie kariery . Zdjęcia z kampanii A&E warto mieć w swoim portfolio, bo otwierają drogę do świata modelingu i czasem warto zrobić coś za mniejszą stawkę.

Więcej o: