Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion 2010

Już w ten weekend w łódzkiej Manufakturze odbędzie się Manufaktura Fashion Week - Fast Fashion impreza towarzysząca FashionPhilospohy Fashion Week Poland.

Od 8 do 10 października łódzka Manufaktura zamieni się w wybieg . W tych dniach odbędą się prezentacje aktualnych kolekcji rożnych marek oraz pokazy projektantów, w tym autorskich kolekcji studentów ASP oraz specjalny pokaz kolekcji finalistów Międzynarodowego Konkursu Złota Nitka . Swoje kolekcje zaprezentują również Jagoda Piekarska, Platikowy, Boogie Design, Wojtek Haratyk, Grzegorz Gonsior, Excellent Glory, Marta Siniło, Agnieszka Wyrwał, Marcin Nowak, Kasia Ostapowicz, Połoz & Biadasz, Paulina Ptasznik, Sadowska Fashion & Kapela Folk, Personal Design. Showroomy młodych projektantów będą otwarte w godzinach 10.00-22.00.

W piątek (8.10) pokazy będą odbywać się o każdej pełnej godzinie od 17:00 do 20:00. W sobotę (9.10) Manufaktura zaprosi na kolejny modowy show. Pierwszy pokaz będzie można obejrzeć o godzinie 14:00. Na wybiegu pojawią się modelki w kreacjach dostępnych w Manufakturze. Rotunda galerii handlowej zamieni się w Central Park, a emocje podgrzeje konkurs "Złap nowojorskie jabłko", w którym będzie można wygrać między innymi iPody. Sobotnie święto mody uświetni tradycyjna już "Noc Zakupów " (od 22.00 do 1.00), podczas której odbędą się pokazy bielizny, koncert jazzowy i główna atrakcja, jaką są nocne zakupy ze specjalnymi rabatami.

W niedzielę (10 X) pokazy mody odbędą się w godzinach 13.00 - 19.00. Modę dziecięcą (godz. 13.00 i 14.00) zaprezentują mali modele wybrani w ogłoszonym wcześniej castingu. Potem na wybiegu będzie można zobaczyć modę codzienną i sportową .

Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion impreza towarzysząca FashionPhilospohy Fashion Week PolandManufaktura Fashion Week/Fast Fashion impreza towarzysząca FashionPhilospohy Fashion Week Poland fot. mat. prasowe

Kolejną atrakcją Manufaktura Fashion Week jest Akademia Stylu Elle . Profesjonalni styliści doradzą, jak się dobrze ubrać i odpowiednio dobrać dodatki, a wizażyści pomogą w przygotowaniu odpowiedniego makijażu i fryzury (sobota i niedziela o 15.30-16.30 na scenie głównej).

W tym roku nie zabraknie również RE-ACT Concept Store - wystawy połączonej ze sprzedażą dodatków, biżuterii i akcesoriów ekologicznych i recyklingowyc h. Od 13 do 17 października zaprezentują się: Anna Blauth, CADO, Karina Królak, MAKKIREQU - Magdalena Godawa, Grzegorz Maldoror Matląg, Moostudio, Joanna Paradecka, Pink Pug Design, Sylwia Rochala, Patka Smirnow, Natalia Świecińska i Maja Urbańska.

Co więcej, Manufaktura zaprasza także na wystawę zdjęć fotografów mody. W ramach projektu Young Fashion Photographers NOW , będzie można oglądać fotografie Katarzyny Czarneckiej z cyklu "New York, New York" (Wieża Manufaktury, wejście przy Teatrze Małym, od 8 do 17 października).

Manufaktura 8-10.10.2010

Zapraszamy !

Więcej o: