Awantura o futro - Krupa vs Rosati

Weronika Rosati pojawiła się ostatnio w eleganckim futrze... czym rzekomo wzbudziła wściekłość Joanny Krupy.

Na Warszawskim Festiwalu Filmowym Weronika Rosati pojawiła się w futrze, co podobno bardzo nie spodobało się Joannie Krupie - dużej przeciwniczce naturalnych futer i członkini PETA. Modelka od dawna wspiera organizację PETA i była twarzą kampanii pod hasłem "Wolę chodzić nago niż w futrze" oraz zachęcającej do adoptowania psów ze schronisk. Joanna wielokrotnie krytycznie wypowiadała się na temat osób, które noszą naturalne futra. Według jednego z portali plotkarskich Joanna Krupa żywiołowo zareagowała na futro Weroniki Rosati, nazywając ją "suką bez serca". Informacja nie została potwierdzona, a mimo to wywołała medialną burzę i stanowczą reakcję ze strony Weroniki Rosati. Jej menadżerka, Małgorzata Matuszewska zapewniła, że futro było sztuczne.

Jako menadżerka Weroniki Rosati oczekuję od pani Joanny Krupy publicznych przeprosin skierowanych do mojej Klientki oraz wpłaty kwoty 10.000 PLN na rzecz organizacji PETA, o której wspomina pani Krupa. Pani Krupa być może nie wiedziała, czy było to futro sztuczne, czy prawdziwe- tym bardziej jednak nie powinna była trak obraźliwych słów wypowiadać publicznie.

Natomiast menadżerka Joanny Krupy potwierdziła jedynie następującą wypowiedź Joanny:

Zadziwia mnie to, że w 2010 roku ludzie wciąż noszą futra. Noszenie ich i przez to przyzwolenie, a wręcz popieranie TORTUR ZWIERZĄT (zwierzęta są obdzierane ze skóry żywcem) jest dla mnie koszmarem! Ze smutkiem stwierdzam, ze wielu ludzi myśli ze noszenie skórzanych rzeczy to to samo co noszenie futer. Powinni zrozumieć, ze na futro obdziera się zwierze ŻYWCEM ze skory. Psy, koty, norki... Skora jest produktem ubocznym pozyskiwania mięsa do konsumpcji. Zwierzę jest uśmiercone na mięso.

Joanna Krupa w kampanii PETAJoanna Krupa w kampanii PETA materiały prasowe PETA

Mocne słowa na pewno stały się pretekstem do wiecznej dyskusji na temat noszenia naturalnych futer i z pewnością spolaryzuje kolejne, polskie gwiazdy na przeciwników i zwolenników. Ze swojej empatii dla zwierząt słyną między innymi Agata Buzek, Edyta Herbuś i Novika. Natomiast na czarnej liście znalazła się między innymi Anna Mucha, która wielokrotnie zaznaczała, że będzie nosiła naturalne futra, bo lubi i nie obchodzą ją czyjeś opinie. Sympatyczką futer jest również Doda, Joanna Liszowska i Tomasz Jacyków , który ostatnio niemal nie rozstaje się z lisem wokół szyi.

Problem futer i cierpienia zwierząt dla mody jest wciąż aktualny. Zwłaszcza, że sprzeciw wobec noszenia futer często nie idzie w parze ze sprzeciwem wobec noszenia skór i jedzenia mięsa. Osobom, które noszą skórzane buty, a protestują przeciwko noszeniu futer zarzuca się hipokryzję. Oczekiwania społeczne wymagają określonych i radykalnych postaw, ale może niesłusznie? Lepiej robić minimum niż nic. Zwłaszcza, że brak naturalnego futra w szafie nie jest dziś dużą stratą. Jeszcze kilka lat temu posiadanie naturalnego futra miało określać status społeczny, a sztuczne futro kojarzyło się z kiczem i brakiem klasy. Dziś sztuczne futra wyglądają niemal identycznie, jak prawdziwe.

Specjalnie wybrałyśmy dla Was sztuczne futerka, które wyglądają szlachetnie i naturalnie. Zobaczcie galerię zdjęć!

Jutro o 8:30 w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2 będziemy rozmawiać o naturalnych futrach. Polecamy!

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Janet Jackson reklamuje futra

Co sądzisz o noszeniu naturalnych futer?
Więcej o: