Kolekcja Christian Dior na jesień/zimę 2010 - GALERIA!

John Galliano projektując kolekcję Christian Dior na jesień/zimę 2010/2011 skupił się na swoich ulubionych XVIII-wiecznych inspiracjach.

Kolekcja Christian Dior zainspirowana została strojami do jazdy konnej . Surduty, marynarki i bryczesy w kratę połączone zostały w kapeluszami, skórzanymi pelerynami rozbójników i szyfonowymi sukniami. John Galliano przeniósł widzów do swojego ulubionego okresu, gdy wolny czas spędzało się na wsi jeżdżąc konno. Modelkom w marynarkach w kratę i spodniach do jazdy konnej brakowało tylko bata.

W kolekcji pojawiło się wiele kratek, skór, futer i wełny, które przemieszane zostały z delikatnymi, szyfonowymi falbanami. Warto zwrócić uwagę na futra i piękne wełniane płaszcze , zwłaszcza kremowy, z szerokim kołnierzem ozdobiony niebieską satynową wstążką.

Kolekcja Christian Dior na jesień/zimę 2010/2011 jest połączeniem kobiecej damy z chłopczycą . Delikatne suknie zestawione z męskimi elementami wyglądają doskonale. John Galliano zaprojektował kolekcję dla eleganckiej, ale buntowniczej kobiety , nowoczesnej angielskiej damy.

GALERIA !

Więcej o: