Pole Dance - nowa moda?

Słysząc nazwę Pole Dance nie wszyscy od razu kojarzą o czym mowa. Kiedy jednak powiemy: "taniec na rurze" - od razu wiadomo o co chodzi.

Pole Dance jest bardzo popularny na całym świecie. U nas jak dotąd był mało znany. Poza tym, że kojarzył się wciąż z tańcem na rurze w klubach dla Panów.

Od niedawna jednak świadomość ta zaczęła powoli ulegać zmianie. Powstaje coraz więcej szkół, które uczą tej formy aktywności. Bo warto dodać, że to nie tylko taniec. Pole Dance to o wiele więcej. Obecnie jest on bowiem popularyzowany bardziej jako forma fitnessu, gdzie elementy tańca erotycznego zostały odsunięte na dalszy plan. Najważniejszy jest tu aspekt sportowy. Łączy się w jedno elementy: artystyczne, gimnastyczne i taneczne.

Pole Dance wykorzystuje pionowy gimnastyczny drążek (chinese pole), który znany jest tak naprawdę już od stuleci z akrobacji artystycznych na przykład cyrkowców.

Wymaga to sporo siły, elastyczności oraz wytrzymałości. Treningi bardzo wzmacniają i kształtują sylwetkę. Pracują właściwie wszystkie mięśnie. Zwłaszcza ramion, ud oraz pośladków. Równie mocne muszą być mięśnie brzucha . Systematyczne ćwiczenia poprawiają naszą kondycję oraz elastyczność. Dzięki swej intensywności powodują również spalanie tkanki tłuszczowej (to naprawdę duży wysiłek!) Rośnie nasza wytrzymałość i siła - w związku z czym również rzeźbione są mięśnie.

Należy wspomnieć, że Pole Dance to nie tylko korzyści dla ciała. Uczestnictwo w zajęciach podnosi naszą pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz świadomość własnego ciała. Poza tym muzyka i kobiece towarzystwo mogą sprawić zwyczajnie dużo dobrej zabawy.

Większość z nas myśląc: Pole Dance wyobraża sobie młodą, zgrabną i długonogą kobietę na szpilkach. To błąd . Jest to aktywność, którą może trenować równie dobrze trzydziesto, czy czterdziestolatka o figurze gruszki z trójką dzieci.

Wiele kobiet myśli o tym, że chciałaby się nauczyć takiego tańca . Świadczą o tym chociażby wypowiedzi na różnego rodzaju forach dyskusyjnych. Ale ponieważ rurka nie budzi pozytywnych skojarzeń wśród większości kobiet - nie przyznają się do tego. Ważne, by zdać sobie sprawę, że drążek to nie tylko atrybut w klubach Go Go.

Pole Dance jest najnowszym hitem na arenie fitness. Nadaje również nowy wymiar w świecie tańca. W Polsce zaczynają się pojawiać szkoły tańca, które uczą Pole Dance, a zajęcia prowadzą profesjonaliści po różnych szkoleniach.

Uprawianiem tej dyscypliny chwali się wiele gwiazd, m.in. Madonna, Fergie, Jessica Alba, Cindy Crawford, Terri Hatcher, Kate Hudson . Zgodnie twierdzą one, że ćwiczenia przy rurce pozwalają im utrzymać zgrabną sylwetkę i doskonałe samopoczucie.

Fot. Lula.pl

Co o tym sądzicie?

Istnieją również zawody oraz różnego rodzaju mistrzostwa w tej konkurencji:

Zobaczcie też:

Jak ćwiczenia rozciągające modelują sylwetkę?

Czy zdecydowałabys się na zajecia tego typu?
Więcej o: