Paznokcie w tygrysie prążki? Zrób to sama!

Nie lubicie nudy? Posiadacie kolorowe lakiery do paznokci i chcecie zrobić sobie nieco bardziej szalony manicure? Mamy dla was coś specjalnego!

Stylizacja paznokci w tygrysie prążki jest naprawdę prosta do wykonania i bardzo ciekawa, jedynym minusem jest to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo to dość precyzyjna praca.

Instruktaż wykonania:

Potrzebować będziecie 2 lakierów. jeśli stawiacie na klasyczne tygrysie prążki będą do lakiery: pomarańczowy oraz czarny, ale tak naprawdę możecie zrobić taki wzorek w każdej kolorystyce.

1) Na początku pomalujcie paznokieć bazą lub bezbarwnym lakierem ( dzięki temu unikniecie późniejszych przebarwień płytki)

2) Następnie użyjcie pomarańczowego lakieru. Pomalujcie nim minimum dwie warstwy.

3) Kiedy pomarańczowy lakier wyschnie - czas sięgnąć po czarny lakier. Najlepiej zakupić taki, który ma cienki pędzelek służący do robienia wzorków. Jeśli jednak macie oddzielny pędzelek przeznaczony do tego celu - możecie go moczyć w zwykłej buteleczce.

4) Pędzelek przyłóżcie na chwilę do paznokcia (wówczas powinna zrobić się grubsza kropka), a następnie pociągnijcie ją delikatnie w stronę środka płytki.

5) Kiedy skończycie robić kreseczki - dobrze jest dodać im drugą krótszą linię.

Zobaczcie jak to wygląda na filmiku:

Zobaczcie też:

Nowa kolekcja lakierów OPI inspirowana filmem Burlesque

Jak wam sie podoba taka stylizacja?
Więcej o: