Futro drugą skórą?

W listopadowym numerze redakcja Vogue Italia porusza trudny temat. Futro jako druga skóra?

Sesja zatytułowana "Second skin " ('Druga skóra") jest bardzo udana , ale z pewnością wiele osobom wyda się kontrowersyjna , bo na większości zdjęć modele są ubrani tylko w futro. Od razu nasuwa się więc myśli, że futro jest drugą skórą. Ryzykowne, ale Vogue Italia słynie z poruszających tematów , choć zawsze w wywoływaniu zamieszania prym wiodła francuska redakcja z Carine Roitfeld na czele. Jednak tym razem Steven Meisel i Franca Sozzani zaskoczyli wszystkich. Futro i dyskusja o zabijaniu zwierząt, która ciągle dzieli społeczeństwo to z pewnością chwytliwy temat, który będzie się pojawiał ciągle w sezonie jesień/zima 2010/2011. Bowiem jednym z najważniejszych materiałów sezonu jest futro .

Vogue Italy listopad 2010 sesja 'Second skin' Vogue Italy listopad 2010 sesja "Second skin"  fot. skan

Modele, wśród których znalazł się również Polak, Tomek Szczukiecki , w obiektywie Stevena Meisela wyglądają doskonale. Zdjęcia z artystycznego puntku widzenia są naprawdę wyjątkowe. Długie włosy modeli i ich blade ciała doskonale wyglądają w połączeniu z różnokolorowymi futrami. Co Wy sądzicie o tej sesji?

GALERIA !

Vogue Italia listopad 2010

fotograf: Steven Meisel

stylizacja: Karl Templer

modele: Alla Kostromicheva, Andrej Pejic, Freja Beha Erichsen, Iselin Steiro, Iris Strubegger, Michael Tintiuc i Tomek Szczukiecki

Poruszająca sesja Vogue Italia >>

Sesja ''Second skin'':
Więcej o: