Carey Mulligan najlepiej ubraną kobietą roku

Często niedoceniana w kwestii stylu Carey Mulligan w rankingu Harper's Bazaar zajęła pierwsze miejsce wśród najlepiej ubranych gwiazd w 2010 roku.

Carey Mulligan od dwóch lat uchodzi za jedną ze zdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Popularność przyniósł jej film "Była sobie dziewczyna", ostatnio grała również w "Wall Street: Pieniądz nie śpi", "Nie opuszczaj mnie" i "Braciach". Carey w ciągu tych dwóch lat wyrobiła się nie tylko jako aktorka, ale również w kwestii stylu. Zaczynała od zachowawczych skromnych i nijakich kreacji, dziś stała się uosobieniem szyku, klasy i dziewczęcości, niektórzy porównują ją do Twiggy.

W obliczu takiego wyróżnienia Carey pozostała szczera i nie zamierza ludziom mydlić oczu w kwestii własnych modowych wyborów:

Moda nie jest dla mnie najważniejsza. Po prostu mam świetnego stylistę, który pomaga mi w wyborze kreacji, natomiast na co dzień wybieram raczej proste ubrania.

Można by spytać, czy to przypadkiem styliści nie powinni być wyróżniani. Otóż, dobry stylista to nie wszystko. Trzeba jeszcze umieć słuchać. Z porad specjalistów korzysta większość gwiazd, ale nie wszystkie się do tego przyznają.

Carey udało się pokonać między innymi Victorię Beckham, Tildę Swinton, Alexę Chung, Kate Moss i Siennę Miller , które zajęły dalsze miejsca.

Sądzicie, że Carey zasłużyła na pierwsze miejsce?

W galerii znajdziecie najciekawsze kreacje aktorki!

Więcej o: