Harriet Jenkins - w tym roku to ona schudła najwięcej

25- letnia Harriet Jenkins zajęła pierwsze miejsce w konkursie Slimming World's Slimmer of The Year. W przeciągu półtora roku straciła ponad połowę swojej wagi.

Harriet Jenkins zawsze marzyła o tym, by zostać nauczycielką. Wiedziała jednak, że przez swoją tuszę będzie wyśmiewana przez uczniów.

Była osobą bardzo otyłą. Pewnego dnia postanowiła to zmienić. Zajęło jej to półtora roku, ale ostatecznie się udało. Nosiła rozmiar powyżej 50! Teraz zwykłe 38.

Za wszelka cenę chciała uniknąć operacji. Dołączyła więc do specjalnej grupy wsparcia dla osób odchudzających się. Schudła dzięki swojej własnej determinacji, zdrowemu odżywianiu się oraz intensywnym ćwiczeniom. Dodajmy, że wstawianie bypassów żołądka nie było konieczne.

Swoim wyczynem pokazała wszystkim innym odchudzającym się osobom, że można!

Sama mówi:

Moje życie jest teraz zupełnie inne. Dobrze czuję się sama ze sobą i nareszcie jestem naprawdę szczęśliwa. Jestem z siebie dumna, jestem dumna, że udało mi się togo dokonać bez udziału skalpela. Otyłość jest okropną chorobą. Sprawiała, że ciężko mi było zaakceptować swój wygląd, a moi najbliżsi martwili się o mnie, bo otyłość to nie tylko zbyt duża waga. Teraz wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. I chciałabym się tym podzielić z tyloma osobami, z iloma tylko się da.

Harriet otyła była już w dzieciństwie. Nie mogła poradzić sobie z chorobą ojca. Spędzała przy jego łóżku całe godziny - zawsze z tabliczką czekolady . Jedzenie pomagało jej uporać się ze złymi emocjami. Potem było coraz gorzej. Sytuacja powtórzyła się na studiach. Wówczas Harriet przytyła jeszcze więcej.

Miała problemy ze znalezieniem pracy, a nawet z kupnem ubrań, w których mogłaby wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną. Wtedy właśnie nadszedł moment - kiedy powiedziała sobie dość.

Schudła, a grupa wsparcia bardzo jej w tym pomogła. Nie jest bowiem łatwym zadaniem porzucić wszystkie złe nawyki żywieniowe, które kultywowało się przez lata. Na szczęście jej się udało. Śmiało możemy pogratulować! To naprawdę wielki wyczyn!

RAY TANG / REX FEATURES/EAST NEWS/Ray Tang / Rex FeaturesRAY TANG / REX FEATURES/EAST NEWS/Ray Tang / Rex Features

Zobacz też:

Psychotest: Jaki masz stosunek do swojej wagi i ciała

Więcej o: