Plastyka odstających uszu - coraz bardziej popularna

Odstające uszy są kompleksem wielu ludzi. Dziś w erze operacji plastycznych nie jest to już żaden problem. Zabieg staje się coraz bardziej popularny.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej powoli przechodzą dziś do porządku dziennego. Coraz więcej osób decyduje się na poprawki swojego wyglądu . Korekta odstających uszu jest nie tylko jednym z najpopularniejszych zabiegów, ale również najmniej inwazyjnym.

Przyjmuje się, że zabieg korekcji uszy można zacząć wykonywać już od 9 roku życia . Wówczas jest to najkorzystniejszy okres, bowiem w tym czasie zakończony jest wzrost małżowiny. Zabiegi wykonywane u dorosłych mogą spotkać się z nieco większymi dolegliwościami pooperacyjnymi.

Zabieg polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia w miejscu położonym tuż za małżowiną uszną. Chirurg w ten sposób odsłania chrząstkę i następnie modeluje ją tak by uzyskać pożądany kształt . Na samym końcu umieszcza za uchem, w miejscu nacięcia, odpowiednie szwy niewchłanialne i zakłada z reguły na tydzień specjalny opatrunek. Jednocześnie można skorygować części skórne ucha, przez wycięcie nadmiaru skóry lub różnego typu plastyki miejscowe.

Zabieg wykonywany jest przez chirurga, w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym. Tuż po zabiegu pacjent może wrócić do domu . Hospitalizacja nie jest potrzebna. Okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż 3 tygodnie od operacji, a blizny pozostające poza uszami są mało widoczne.

Zwykle po zabiegu zakłada się na 7 dni miękki opatrunek z elastyczną opaska. Po tym czasie opatrunek jest zdejmowany. Ból nie jest dużym problemem . Zwykle występuje pierwszej nocy po zabiegu. Ogólna bolesność może utrzymywać się przez 2,3 dni. Wystarczy wówczas zażyć lek przeciwbólowy lub nieznaczne zmniejszyć ucisk opaski elastycznej.

Minusem jest jednak to, że niemalże niemożliwe jest uzyskanie idealnej symetrii operowanych uszu.

W okresie miesiąca od zabiegu należy zwrócić większą uwagę na okolice uszu. Należy unikać przeciągów, nadmiernego wysiłku fizycznego, a także dużego natężenia światła, sauny i solarium. Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Efekty dobrze wykonanej korekcji po prawidłowym gojeniu są trwałe.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości oraz stany zapalne operowanej okolicy.

Cena zabiegu to około 2 tysiące złotych.

Tragiczne skutki operacji plastycznejTragiczne skutki operacji plastycznej Fot. Shutterstock

Zobacz też:

Modny makijaż w jeansowych kolorach

Czy zdecydowałabyś się na zabieg korekty odstających uszu?
Więcej o: