Damska twarz mężczyzny - nowym typem w świecie mody?

Kanony piękna wciąż ulegają zmianom, podobnie jak świat mody. Andrej Pejic jest mężczyzną o androgynicznych cechach. Jego kariera nabiera szybkiego tempa. Czy to początek nowej ery w świecie mody i urody?

Na pierwszy rzut oka nikt nie powiedziałby, że mamy do czynienia z mężczyzną. Pięknych i delikatnych rysów twarzy modela pozazdrościć mogła by mu niejedna kobieta.

Andrej Pejic ma 19 lat, a jego kariera w świecie modelingu nabrała ostatnio oszałamiająco szybkiego tempa. W latach 80. nie miałby szans na pracę w tym zawodzie. Bardzo szczupły, o nietypowo dziewczęcej twarzy w żaden sposób nie wpasowałby się w ówczesny kanony.

Dziś jednak bramy świata mody otwierają się tym szerzej, im bardziej nietypowe i oryginalne jest zjawisko, czy dana osoba. Skala w jakiej Andrej wyróżnia się spośród tłumu jest ogromna.

Matthew Anderson - dyrektor Chadwick Modele w Melbourne mówi o nim:

Jego uroda jest powalająco nadzwyczajna. Jest po prostu szokująco piękny i do złudzenia przypomina kobietę. Może komercyjne projekty nie będą dla niego idealne, ale myślę, że będzie inspiracją dla wielu twórczych fotografów, projektantów, wydawców, czy producentów. Jest interesujący, ekscytujący i bardzo inteligentny. To wyższy poziom mody".

Początkowo jego osoba wzbudzała wiele kontrowersji, szczególnie po Melbourne's Spring Fashion Show. Matthew Anderson - dyrektor agencji, do której należy Andrej - postanowił jednak podjąć ryzyko. Wysłał Andreja do Londynu, Paryża, a następnie do Tokyo. Mimo, że nie było wiadomo, z jakim tak naprawdę spotka się przyjęciem. Ryzyko jednak opłaciło się.

Ostatnio chodził na wybiegach takich projektantów jak: Jean Paul Gaultier czy John Galliano. Propozycji ma coraz więcej.

Fenomen modela o kobiecych cechach urody nazwano femiman i spekuluje się na temat tego, czy będzie to nowy, pożądany typ w świecie mody.

Jakie jest wasze zdanie?

W naszej galerii znajdziecie też zdjęcia z sesji Andreja do zimowego wydania magazynu Tush!

Zobaczcie też:

Siwe włosy - nowy trend fryzjerski

Jak oceniacie nowy typ urody w świecie mody?
Więcej o: