Kalendarz Pirelli 2011 - GALERIA!

Wczoraj w Moskwie odbyła się premiera kalendarza Pirelli na 2011, którego autorem był Karl Lagerfled.

To już 38 edycja najsłynniejszego kalendarza świata. Co roku, z przerwami, Pirelli wydaje limitowany, ekskluzywny kalendarz prezentujący najpiękniejsze kobiety świata. W tym roku zaszczyt robienia zdjęć i wybrania tematyki przypadł niemieckiemu projektantowi, stojącemu na czele domu mody Chanel - Karlowi Lagerfeldowi . Uncle Karl w odróżnieniu od wcześniejszych fotografów nie chciał epatować seksualnością, ani zmysłowością twierdząc, że plaża i nagie modelki to zbyt oczywiste. Zdjęcia zrobił w swoim studio w Paryżu, a jako główny temat wybrał mitologię .

Modele i modelki zostali wystylizowani na znane z greckich i rzymskich mitów bożki, boginie i bohaterów. Kalendarz zawiera 36 czarno-białych zdjęć podzielonych na 24 tematy. W sesji wzięła imponująca lista sławnych modelek, modeli oraz amerykańska aktorka Julianne Moore .

Wybrałem kilu przyjaciół do zdjęć - chciałem jedynie kobiety, które czują się nieskrępowane przy mnie. " - powiedział Karl Lagerfeld.

Zupełnie nas tym nie zaskoczył. Już jaki czas temu przewidywaliśmy , że w sesji wezmą ulubieńcy Karla - Baptiste, Freja i inni. W kalendarzu zobaczymy aż 15 modelek i 5 modeli , a nie tak, jak przewidywano 2 lub 3. W ekipie najpiękniejszych znalazły się: dwie Polki - Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik, Rosjanka Natasha Poly, Włoszki - Bianca Balti i Elisa Sednaoui, Dunka Freja Beha Erichsen, Austriaczka Iris Strubegger, pochodząca z Jamaijki Jeneil Williams, Brazylijka Isabeli Fontana, Australijka Abbey Lee Kershaw, Hinduska piękność Lakshmi Menon, Amerykanki - Heidi Mount i Erin Wasson, Holenderka Lara Stone i Kanadyjka z polskimi korzeniami Daria Werbowy oraz pięciu, zdaniem Karla najprzystojniejszych - Baptiste Giabiconi, Sébastien Jondeau, Brad Kroenig, Garret Neff i Jake Davis. Imponująca lista , nieprawdaż?

Zobaczcie sami - GALERIA !

Więcej o: