Pierwszą polską Top Model została Paulina Papierska!

Jak sama przyznała, dzięki "Top Model " z szarej myszki przemieniła się w żyletę. Zobaczcie co jeszcze się działo podczas gali finałowej!

Za nami emocjonujący finał pierwszej edycji "Top Model. Zostań modelką". Na gali finałowej pojawiły się wszystkie uczestniczki programu, jury w pełnym składzie - Dawid Woliński, Karolina Korwin - Piotrowska i Marcin Tyszka. Galę poprowadzili Joanna Krupa i Bartek Węglarczyk.  Gościnnie pojawiła się również Anja Rubik i Joel Wilkenfeld z agencji Next.

Podczas dwugodzinnego finału mogliśmy zobaczyć wszystkie uczestniczki programu, które prezentowały kolekcje duetu "Paprocki & Brzozowski", Agnieszki Maciejak i Łukasza Jemioła, ale to finałowa trójka stanęła do wali o pierwsze miejsce.

materiały prasowe TVN

Ola Kuligowska, Ania Piszczałka i Paulina Papierska zażarcie walczyły na wybiegu i podczas ostatnich zadań. Wszystkie pokazały, że przeszły ogromną metamorfozę i radziły sobie świetnie. Podczas gali pokazały naprawdę wysoki poziom prezentując kreacje Fendi, Jaroszewskiej, Agaty Wojtkiewicz i Dawida Wolińskiego. Dziewczyny wykonały również ostatnie zadania specjalne - wzięły udział w reklamie podkładu Max Factor, kampanii Blend-a-med i w podwodnej sesji autorstwa Borisa Ovini. Po raz ostatni jury mogło ocenić umiejętności dziewczyn, chociaż i tak decyzja o wygranej leżała w rękach telewidzów.

Ania usłyszała od Anji Rubik, że jest "high fashion i że nie każda modelka musi reklamować pasty do zębów (Anja nie zamierza)" Marcin Tyszka uznał, ze miejsce Ani jest na wybiegu , a nie przed obiektywem aparatu.

Miłe słowa od Anji Rubik usłyszała również Ola. Top modelka doceniła jej potencjał do metamorfoz, który jest bardzo ważny w tej branży.

Komplement Rubik należy docenić, zwłaszcza, że znany jest jej sceptycyzm wobec idei programu. Top modelka już kiedyś stwierdziła, że nigdy nie zdarzyło jej się pracować z żadną z finalistek programu.

Podczas gali Bartek Węglarczyk zażartował: "Anja, rośnie Ci konkurencja"

"Oj nie wiem, nie wiem" - odpowiedziała.

materiały prasowe TVNmateriały prasowe TVN

Zdecydowanie Paulina zrobiła największe wrażenie na jury. Jej przemiana była najbardziej radykalna. Karolina Korwin - Piotrowska powiedziała wprost "Ty mnie oszukiwałaś przez cały program. Kłamałaś w żywe oczy. Ty jesteś szarą myszką? Ty?

Paulina sama nie mogła uwierzyć w swoją metamorfozę. Jeszcze przed ostatecznym werdyktem powiedziała "Przez ten program czuję, że żyję. Nie boję się ludzi, ani trudnych sytuacji. Czuję, że już wygrałam ten program" .

Już w połowie programu okazało się, że decyzją widzów odpadła Ania. Za kulisami można było obserwować doping uczestniczek programu, które czatowały z telewidzami (Pamela i Weronika wykorzystały sytuację i szukają kandydata na bal studniówkowy). Dziewczyny w większości kibicowały Oli. Ania Piszczałka po tym, jak odpadła, zdradziła, że wolałaby, żeby wygrała Paulina. I to jej życzenie się sprawdziło.

Zwyciężczynią programu została PAULINA PAPIERSKA, która wygrała kontrakt z Max Factor, sesję okładkową w "Glamour" i międzynarodowy kontrakt z agencją modelek Next. Dodatkowo dostała od telewidzów nagrodę za najpiękniejsze włosy i nogi - wycieczkę na zakupy do Mediolanu.

Mimo wielkiej metamorfozy, zwyciężczyni nie mogła ukryć łez wzruszenia i się rozpłakała i podkreśliła, że to niesamowite, że skromna dziewczyna może coś osiągnąć w życiu. Może więc nie do końca sprawdziły się słowa Karoliny Korwin Piotrowskiej: "Już nie jesteś Top Płaczką, jesteś Top Model!".

Cieszycie się, że Paulina wygrała program?

Zdjęcia z finału i sesji znajdziecie w galerii!

materiały prasowe TVN

Więcej o: