Ciekawostka - dłużej młoda dzięki pieprzykom

Czy wiesz, że ludzie z dużą liczbą pieprzyków na ciele starzeją się wolniej?! Brzmi niewiarygodnie, ale są na to dowody naukowe!

Naukowcy z Kings College w Londynie przeprowadzili badania, w których wykazano, że osoby, które mają na swoim ciele dużą ilość pieprzyków - starzeją się wolniej. Komórki skóry zachowują młodość na dłużej, a tkanka kostna na w podeszłym wieku większą gęstość.

Udowodniono to na badaniu 1200 bliźniąt jednojajowych. Osoby, które charakteryzowały się większą ilością pieprzyków i znamion po wielu latach nie tylko wyglądali młodziej, niż brat i siostra, komórki ich skóry szybciej się odnawiały, ale również wykazywali mniejszą podatność na choroby kości. Osoby, które miały powyżej 100 pieprzyków, cierpiały na osteoporozę 2 razy rzadziej niż te, które miały 25 pieprzyków lub mniej.

Dlaczego tak się dzieje?

Telomery - czyli końcówki chromosomów chronią łańcuchy DNA przed błędami w kopiowaniu. Wraz z wiekiem ich długość ulega skróceniu, po czym obumierają. Badania naukowców z Londynu wykazały, że ludzie, którzy posiadają co najmniej 100 pieprzyków na ciele posiadają dłuższe telomery, dzięki czemu proces starzenia się przebiega u nich wolniej.

Jest to dobra informacja dla osób, które liczne pieprzyki na ciele uważały za defekt.

Cindy Crawford - twarz prostokątnaCindy Crawford - twarz prostokątna Fot. Matt Sayles AP Fot. Matt Sayles AP

Zobacz też:

W karnawale postaw na sztuczne rzęsy - GALERIA!

Więcej o: