Styczniowa okładka Elle - za mało wytworna?

Styczniowe okładki nie muszą być dopracowane, mroźne i wytworne, bo początek nowego roku to powód do radości. Elle Italia stawia na kolor czym odróżnia się od pozostałych czasopism.

Zamiast pięknie i elegancko ubranej gwiazdy na styczniową okładkę włoskiego numeru Elle wybrano modelkę , jedną z najlepszych - piękną, energetyczną, pełną życia i doskonale pozującą, która w dodatku nie męczy nas zbyt eksploatowanym wizerunkiem. Coco Rocha nie ma na sobie szykownej sukni, jak to przystało na noworoczne okładki, ale bardzo młodzieżowy zestaw - szeroką spódnicę z połyskującego materiału oplecioną kilkoma faldami tkaniny oraz bluzkę w intensywnych barwach. Do tego buty na platformie marki Prada, różowe skarpetki i czerwoni naszyjnik - kwiat.

Zdjęcie, które zrobił Alexei Hay jest pełne kolorową bombą wybuchową . Zabawne i przepełnione dobrą energią. Coco wygląda trochę jak punkowa cyganka, czy nowoczesna hinduska. Podoba nam się urocza siła płynąca z tego zdjęcia . Trochę denerwuje ilość testu na okładce, ale Elle jest bardziej komercyjny niż choćby Vogue i musi zachęcić czytelników nie tylko piękną okładką, czy statusem, ale również zawartością. Jednak nawet to nie przeszkadza zaliczyć nam okładki Elle Italia do najlepszych styczniowych propozycji.

Co Wy sądzicie o tym zdjęciu? Podoba się Wam? A może uważacie, że jest za mało wytworna ?

Ella Italia styczeń 2011

Modelka: Coco Rocha

Fotograf: Alexei Hay

Stylizacja: Alberto Zanoletti

Więcej o: