Carine Roitfeld opuszcza Vogue Paris!

Były plotki o odejściu Anny Wintour, ale tego się chyba nikt nie spodziewał. Carine Roitfeld jedna z najważniejszych i najodważniejszych naczelnych Vogue'a rezygnuje ze stanowiska!

To już dziesięć lat kiedy jestem redaktorem magazynu. Uważam, że to czas by zrobić coś innego." - powiedziała Roitfeld w wywiadzie przeprowadzonym przez Cathy Horym z NYT.

Po dziesięciu latach postanowiła odejść z Vogue Paris i zająć się własnym projektem . Jak zapowiada na razie nie wie, co to będzie, ale z pewnością nie zamierza przejąć innej redakcji Vogue'a. Dwa lata temu pojawiły się plotki, że ma zastąpić Annę Wintour, ale Roitfeld w ostatnim wywiadzie dla New York Timesa zdementowała je ostatecznie. Nie zamierza wracać do Vogue. Jej największych fanów to nie dziwi, bowiem 56-letnia Carine, która rozpoczęła karierę jako modelka, a później została stylistką najbardziej lubi właśnie stylizację . W 2008 w jednym z wywiadów powiedziała, że nigdy nie myślała, że będzie naczelną i że z pewnością nie umrze na tym stanowisku . Dla niej najważniejsza była moda, bo jak twierdzi nie ma w sobie nic z businesswoman w przeciwieństwie do Anny Wintour. O pracy w Vogue Paris wypowiada się dobrze i co nie dziwi zbytnio najbardziej lubiła pracę przy sesjach.

Miałam tyle wolności i mogłam robić co chcę. Myślę, że zrobiłam dobrą robotę." - powiedziała w wywiadzie dla NYT. - "Kiedy wszystko jest dobrze myślę, że nadchodzi czas by zrobić coś innego." - dodała.

Dobrze to za mało powiedziane. Pod wodzą Carine francuska edycja Vogue'a stała się jedną z najbardziej odważnych modowych publikacji . Zasłynęła z śmiałych sesji obnażających społeczne tabu i wywołujących kontrowersje. Vogue Paris stał się symbolem tego co super fajne w świecie mody, magazynem, którego nie można przegapić pokazującym odmienny od pozostałych edycji punkt widzenia.

Nie można przecenić potężnego wkładu Carine do Vogue'a i dziedziny mody oraz czasopism. Pod jej kierunkiem, Vogue Paris osiągnął rekordową wysokość obrotu, reklam i sukces redakcyjny. Vogue Paris stał się jednym z najbardziej znanych magazynów na świecie, z ogromnym wpływem na dziedzinę mody i fotografii. Carine stała się szeroko znana jako latarnia stylu, spełniająca swoją rolę z wdziękiem i gracja. Ona stała się gigantem w swojej profesji. Będzie mi bardzo brakował Carine. Jestem bardzo wdzięczny za to, co osiągnęła." - powiedział Jonathan Newhouse, CEO Condé Nast International.

Carine miała doskonały pomysł na prowadzenie magazynu. Śmiałe zdjęcia balansujące na granicy przyzwoitości, erotyczne podejście do mody i zabawa nią. Nam podobało się poruszanie ważnych tematów choćby dyskryminacji , grzechu , czy operacji plastycznych oraz doskonałe dobieranie wszystkich elementów. Sesje miały symbolikę i drugie dno. Na pewno będzie nam tego brakować. Na szczęście przed nami jeszcze 3 wydania pod jej pieczą. Carine Roitfeld planuje zostać w redakcji do końca stycznia i zamknąć wydanie marcowe.

Następca Carine zostanie przedstawiony w ciągu kilku tygodniu. Wśród liderów wymienia się Alionę Doletskayę i Emmanuelle Alt . Aliona jest pomysłodawcą i założycielką Vogue Russia i przez 13 lat była naczelną rosyjskiej edycji "biblii mody" (w tym roku odeszła z redakcji), a Emmanuelle od 10 lat obejmuje stanowisko szefa działy mody w Vogue Paris.

Odejście Carine z Vogue Paris jest wielką stratą dla dziedziny magazynów o modzie, ale z pewnością ogromną szansą dla branży mody, bowiem Carine rozstaje się z Vogue, ale na pewno nie z modą. W końcu to jej największa pasja .

Karolina Lewczuk

Były plotki o odejściu Anny Wintour, ale tego się chyba nikt nie spodziewał. Carine Roitfeld jedna z najważniejszych i najodważniejszych naczelnych Vogue'a rezygnuje ze stanowiska!

Więcej o: