Patronat Luli: Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Glamour

Lula objęła patronatem drugą edycję imprezy. Sprawdźcie, dlaczego popieramy tę inicjatywę i jak wziąć w niej udział!

Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Glamour współorganizowane przez Fashion Project odbędą się w warszawskim Centrum Cybernetyki , które stało się już znanym punktem modowych imprez, spotkań i paneli dyskusyjnych. Już 21 stycznia dwudziestoosobowa grupa chętnych będzie mogła zacząć zgłębiać tajniki tworzenia wyjątkowych form publicystycznych, jakimi są teksty poświęcone szeroko rozumianej dziedzinie "fashion".

Warsztaty poświęcone będą zgłębianiu i szlifowaniu umiejętności pisarskich w zakresie m.in. takich tematów jak moda współczesna, historia mody, formy dziennikarstwa modowego, praca w wydawnictwie, język mody, sztuka wywiadu, czy filtrowanie i weryfikowanie informacji . Warsztaty skierowane są do wszystkich osób interesujących się zarówno modą jak i pisarstwem, a program obejmuje ćwiczenia praktyczne, wizytę w redakcji magazynu modowego, wykłady gości specjalnych, wśród których pojawi się Milly McMahon , reporterka i dziennikarka znanego powszechnie brytyjskiego magazynu I-D .

W programie znajdą się wykłady z zakresu:

- wprowadzenia do mody współczesnej

- języka mody

- rozwoju umiejętności dziennikarskich z nastawieniem na zagadnienia modowe

- projektowania magazynu: od layoutu do zawartości

- rynku wydawniczego pism modowych

- sztuce wywiadu

- filtrowaniu i weryfikacji informacji

- historii mody/ moda współczesna

- pracy na zagranicznym rynku wydawniczym

- analizy trendów

- formy dziennikarstwa modowego: od bloga po felieton

Wśród osób prowadzących warsztaty, pojawią się:

Milly McMahon (I-D)

Ina Lekiewicz (GLAMOUR)

Maja Naskrętska (GLAMOUR)

Zuzanna Lewandowska (GLAMOUR)

Paweł Marczewski(GLAMOUR)

Jurand Sękowski (ITI TVN)

Agata Zborowska (2+3D)

Artur Wolski (Entropia Słowa.pl)

Marcin Świderek (Fashion Magazine, redaktor mody)

Karolina Sulej (dziennikarz looksfery.com)

Warsztaty odbędą się w dniach 21-23 stycznia 2011 w Centrum Cybernetyki w Warszawie (ul. Cybernetyki 2, budynek 2, piętro II). Zajęcia będą odbywały się w godzinach 10.00-18.00 , a każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji laptopa SONY VAIO z dostępem do Internetu (jeden z uczestników warsztatów otrzyma również nagrodę w postaci netbooka - Sony VAIO z serii M ufundowanego przez Sony Poland.). Koszt uczestnictwa w przypadku rejestracji w grudniu wynosi 690 złotych , a limit miejsc - 20 . Czy warto taką kwotę zainwestować właśnie w tak spędzony weekend? Organizatorzy zapewniają, że to rozsądnie wydane pieniądze, które zaprocentują, jeśli ma się w planach przyszłość związaną z branżą mody:

Co się dzieje z naszymi studentami po warsztatach? Zaczynają pracować w branży wydawniczej, nawiązują współpracę z portalami i platformami modowymi, część z nich pracuje na stażu w magazynie Glamour, część prowadzi własną działalność związaną z modą, część pojawiła się już w mediach, a kontakty pozyskane podczas warsztatów są nieocenione i bezcenne.

Więcej informacji znajdziecie tu .

Koszt uczestnictwa: 690 zł (promocja do końca grudnia) / 850 zł od stycznia

Zapisy na info@fashionproject.pl

Partnerzy akcji: Glamour, Sony Vaio, Martini Asti

Patroni medialni: Lula.pl , FashionNow.pl, Sophisti.pl, Students.pl, Styl.fm, DlaLejdis.pl, OtoTrend.pl, ULTRA, Looksfery.com, Fashioner.com, Dilemmas.pl

Więcej o: