Świąteczny makijaż! Wideo!

Czym charakteryzować się powinien świąteczny makijaż? Prezentujemy wam dzisiaj dwie propozycje!

W wigilijny lub inny świąteczny wieczór spotykamy się z rodziną, której często dawno nie widzieliśmy. Cieszymy się rodzinnym ciepłem i spokojem. Jest to wieczór wyjątkowy nie tylko ze względu na wydźwięk religijny.

Naturalnym odruchem jest, że chcemy wyglądać i czuć się ładnie . Ważne, by pamiętać, że świąteczny makijaż nie powinien być zbyt mocny, z drugiej strony robimy wówczas wiele pamiątkowych zdjęć - warto więc podkreślić pewne elementy.

Makijaż 1. - Postaw na czerwień ust!

Po nałożeniu podkładu i wyrównaniu wszelkich niedoskonałości przejdź do makijażu oczu. Cień w beżowym kolorze nałóż na całą powiekę. Siwym kolorem delikatnie przyciemnij kąciki oraz dolną linię rzęs. Perłowym kolorem zaznacz łuk brwiowy.

Następnie użyj czarnego eyelinera , która sprawi, że wasze spojrzenie nabierze wyrazu. Jeśli chcecie optycznie powiększyć oko - białą kredką namalujcie kreskę na dolnej linii powieki. Na koniec wytuszujcie rzęsy czarną maskarą.

Teraz pora na czerwoną pomadkę. Jest to jak najbardziej świąteczny kolor - będzie więc idealnie pasował na ta okazję. Obrysujcie usta konturówką - możecie je również za jej pomocą powiększyć. Następnie wypełnijcie szminką.

Postawcie na delikatny, brudny kolor różu na policzkach.

EAST NEWS/ZAK BRIAN/SIPA

Makijaż 2. Delikatna, świeża stylizacja

Do powiek możecie użyć perłowych cieni w kremie. Ładnie pokrywają skórę wyrównując jej niedoskonałości i pozostawiając na nich delikatny połysk. W wewnętrznym kąciku nałóżcie blado-złoty cieć, natomiast zewnętrzny kącik pomalujcie na przykład czekoladowym brązem, lub delikatnym odcieniem zieleni.

Czarna, subtelna kreska jest wskazana. Niezwykle ważnym elementem jest precyzyjne podkreślenie rzęs. Możecie dokleić też pojedyncze, sztuczne kępki , które powiększą optycznie oko. Skupcie się raczej na górnej powiece. Dolną jedynie delikatnie rozjaśnijcie.

Policzki pomalujcie bronzerem ze złotymi drobinkami. Usta natomiast brzoskwiniową pomadką.

EAST NEWS/Debbie VanStory

Zobaczcie też:

Świąteczna fryzura w 5 minut!

Która wersja podoba wam się bardziej?
Więcej o: