Butelka Chanel No.5 ozdobi Muzeum d'Orsay w Paryżu

Butelka perfum Chanel No. 5 staje się ikoną. W przyszłym miesiącu sylwetka znanej na całym świecie butelki ozdobi plac Muzeum d'Orsay w Paryżu.

Chanel No 5 są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych perfum na świecie. Zapach stworzony 93 lata temu stanowi niedościgniony wzorzec i synonim luksusu. Dziś powszechnie znany flakonik staje się legendą i ikoną w świecie perfum.

W przyszłym miesiącu odwiedzających Muzeum d'Orsay w Paryżu witać będzie wizerunek tych właśnie perfum. Masywny flakon o wielkości 2.890 metrów kwadratowych stanie na zewnątrz muzeum tuż przy Sekwanie. Zdobić go będzie 1200 złotych, połyskujących cekinów. Wszystko to wykonane jest ręcznie.

Wizerunek Chanel No. 5 będzie można oglądać od 6 do 28 stycznia .

Dla przypomnienia - perfumy na rynek wprowadziła Gabriel Coco Chanel - młoda i dość kontrowersyjną jak na tamte czasy projektantka.

Oficjalna premiera miała miejsce w połowie 1922 roku, natomiast nieoficjalna odbyła się rok wcześniej w okolicach Bożego Narodzenia, kiedy to Coco otrzymała pierwsze 100 flakoników zapachu i rozdała je swoim najlepszym klientom. Wówczas też testowała zapach, a po upewnieniu się, że jest on idealny wprowadziła go do powszechnego użytku.

Chanel No 5 są do dziś jednymi z najlepiej sprzedających się perfum świata.

Zobaczcie też:

Symetryczne kreski z pokazu Chanel nowym trendem w makijażu

Co myślisz na temat perfum Chanel No 5
Więcej o: