Wszystkie okładki Vogue'a 2010 - podsumowanie!

Dziś coś specjalnego dla fanów mody. Prezentujemy wszystkie okładki 18 wydań Vogue'a z 2010 roku!

Każda z edycji jest inna . Na jej charakter wpływa kraj w którym jest wydawana i charakter społeczeństwa, ale i, a może przede wszystkim, redaktor naczelna . To ona narzuca wizję, swój styl i decyduje o tym, jak prowadzone przez nią czasopismo ma wyglądać. Wpływ silnych i charyzmatycznych naczelnych widać zwłaszcza w przypadku najsławniejszych edycji - amerykańskiej z Anną Wintour na czele, angielskiej, której głową jest Alexandra Shulman , francuskiej z Carine Roifeld , która niestety żegna się redakcją, włoskiej prowadzonej przez Francę Sozzani i japońskiej tworzonej pod czujnym okiem Anny dello Russo .

Międzynarodowe edycje różni więc nie tylko język, tematyka, ale i podejście do pewnych spraw. Vogue Italia szokuje wizualnie i nakładania do myślenia, porusza tematy nawiązujące do zmian społecznych i korzysta z nowinek technologicznych. Francuska edycja znana była z wywoływania kontrowersji, odwagi i poruszania tematów tabu. Anna Wintour stawia na klasykę, elegancję, ale i doskonale wyczuwa młode talenty, a Anna dello Russo ma fantastyczne wyczucie stylu. Te różnice widać również na okładkach. Niektóre wydania, jak Vogue Nippon, są tak charakterystyczne , że nawet bez japońskich liter łatwo się domyślić, że to ta edycja. Porównajcie je sami. W galerii znajdziecie wszystkie okładki z 2010 osiemnastu edycji Vogue'a .

GALERIA !

Kilka faktów o Vogue w 2010 roku:

Najwięcej zdjęć zrobili: Inez & Vinoodh

Najczęściej wybierano projekty: Dolce & Gabbana

Najwięcej okładek dostała: Natasha Poly

Na okładkach najczęściej pojawiały się: Amerykanki

Średnia wieku modelek z okładek: 27

Na 70% okładek Vogue'a pojawiły się modelki . Tylko na 18% okładkach pojawiła się kobieta innej rasy niż biała. Meryl Streep była najstarszą kobietą, która pojawiła się na okładce w tym roku, a Daphne Groeneveld najmłodszą.

Królowe magazynu Vogue >>

Najbardziej podobają mi się okładki:
Więcej o: