Co wybrać? Tradycyjny balsam, czy masło do ciała?

Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji maseł do ciała. Co wybrać? Czy wygrywają z tradycyjnymi balsamami?

Masło do ciała ma przede wszystkim bogatszą kremową konsystencję, przyjemnie i dosłownie rozpływającą się na ciele. Funkcje jednak mają podobne do balsamów. Ich zadaniem jest przede wszystkim nawilżanie i regeneracja skóry.

Dla kogo lepsze masełka?

Na masło do ciała powinny zdecydować się osoby z suchą skórą, ponieważ kosmetyk naprawdę znacznie lepiej niż balsam radzi sobie z jej problemami. Przede wszystkim skutecznie natłuszczają skórę - nie pozostawiając na niej tłustej warstwy. Pozostawia raczej na ciele bardzo cienką warstewkę, która działa jeszcze przez wiele godzin uwalniając substancje odżywcze z produktu jednocześnie zapobiegając wyparowywaniu wilgoci. Kosmetyk ma w swoim składzie często, więcej niż balsam substancji odżywczych.

Są dużo bardziej skoncentrowane od balsamów i mleczek do ciała, dzięki czemu działają szybciej, a efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu . Zapobiegają wysuszaniu, uelastyczniają, łagodzą podrażnienia, wygładzają, a przy dłuższym stosowaniu spowalniają proces starzenia . Nic nie działa tak korzystnie na stan naszej skóry jak masło o silnie stężonych substancjach.

Gęsty krem w postaci masła do ciała powinien topić się na skórze i wchłaniać nieco wolniej od balsamu. Oprócz masełek pojawiają się też specjalne kosmetyki jogurtowe, a nawet budynie. Większość z nich ma bardzo apetyczne zapachy.

Ich minusem jest jednak to, że są zdecydowanie mniej wydajne. Gęstego preparatu trzeba nałożyć na skórę więcej, przez co szybciej robi się go mniej. Poza tym czas wchłaniania preparatu jest jednak dłuższy niż balsamu. Jeśli chcecie, by preparat wchłonął się szybciej - balsamy i mleczka będą lepszą opcją.

Latem przy wysokich temperaturach roztapia się wraz z naszą skórą tworząc na niej tłustą, klejącą się warstwę. Zimą z kolei spełnia swe funkcje wręcz rewelacyjnie. Jeżeli Twoja skóra (szczególnie w okresie zimy) wymaga natychmiastowego nawilżenia i ukojenia sięgnij po masło do ciała.

Zajrzyjcie też do naszej galerii. Znajdziecie tam polecane przez nas produkty, o których zebraliśmy pozytywne recenzje!

Fot. ShutterstockFot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Więcej o: