Film "Black swan" inspiruje

Wiele filmów wywarło wpływ na modę. Do tej grupy z pewnością dołączy "Black swan".

Niektórzy na pewno pamiętają jaki wpływ na trendy miał film "Maria Antonina ". Filmy a nawet i seriale, jak choćby "Seks w wielkim mieści e", czy "Mad men " nieustannie inspirują nie tylko ich widzów, ale i projektantów. Dzięki nim rodzą się nowe trendy, których trendhunterzy i firmy prognozujące trendy nie przewidzieli. Niespodziewanie zmieniają one modę .

Film "Black swan ", który może stać się tegorocznym, oskarowym hitem ma szansę stać się jednym z ważniejszych dzieł w filmowej historii mody. Nie tylko dlatego, że stroje dla baletnicy Natalie Portman zaprojektowały Kate i Laura Mulleavy z Rodarte , ale z powodu wpływu jaki prawdopodobnie odciśnie ten obraz na modę. Pierwszą inspirację tym dziełem możemy podziwiać w lutowej sesji Vogue Russia z Denisą Dvorakovą w roli głównej.

Modelka pozuje na tle ćwiczących baletnic. Wygląda, jakby była diwą, główną gwiazdą przedstawienia. Ubrana jest w przepiękne, wytworne stroje ozdobione koralikami, frędzlami i piórami. Warto zwrócić też uwagę na niesamowite ozdoby na głowę i stroje baletnic. Sesja "Bullet Ballet" została zrobiona we wnętrzach teatru baletowego. Zdjęcia zrobił Jason Schmidt. Zdjęcia są niezwykle teatralne, dzięki doskonałemu ustawieniu świateł.

Denisa Dvorakova w sesji 'Bullet Ballet' - Vogue Russia luty 2011Denisa Dvorakova w sesji "Bullet Ballet" - Vogue Russia luty 2011 fot. skan

Dzięki "Black swan" na ulicach prawdopodobnie zaczną się pojawiać spódniczki tutu i tiulowe kreacje zainspirowane strojami baletnic . Delikatna, biała kolorystyka, która dominuje w kolekcjach na wiosnę 2011 zapewne zostanie ożywiona mrocznym odcieniem granatu, którego siostry Rodarte użyły projektując kostiumy. Ten film, tak samo jak sesję , naprawdę warto zobaczyć , nie tylko ze względu na doskonałe aktorstwo, czy reżyserię, ale i na stroje. Polecamy!

GALERIA !

Vogue Russia luty 2011 "Bullet Ballet"

Modelka : Denisa Dvorakova

Fotograf: Jason Schmidt

Stylizacja: Olga Dunina

BLACK SWAN - Official HD trailer

Black swan - zwiastun filmu

Więcej o: