Transseksualna Lea T. gwiazdą wybiegów

Kariera Lei T., która przeszła operację zmiany płci, napiera tempa. Modelka coraz częściej pojawia się na wybiegu.

Transseksualna modelka Lea T. została gwiazdą Sao Paulo Fashion Week występując w pokazie Alexandre Herchcovitch na jesień/zimę 2011/2012. Jest to znaczące wydarzenie, bo Lea pochodzi z Brazylii. Urodziła się, jako Leonadro Cezero i jest synem legendarnego piłkarza Toninho Cerezo.

W wieku 17 lat Leonardo uciekł do Mediolanu i tam poznał Riccardo Tisci . Projektant namówił go do zmiany płci i życia. Dziś Leonardo nazywa się Lea T i występuje w sesjach i kampaniach reklamowych znanych domów mody. Świat usłyszał o Lei T., gdy została twarzą francuskiego domu mody Givenchy. Później dostała propozycję od Carine Roitfeld i wzięła udział w kontrowersyjnej sesji do Vogue Paris. Na rozebranych zdjęciach było widać, że 30-letnia Lea T. wciąż ma atrybuty mężczyzny, ale również kobiecy biust. To był skandal, który sprawił, że Lea T. stała się sławna. Zainteresowały się nią media i agencje modelek. W ciągu jednego tygodnia Lea T. została zaproszona na 400 castingów. Branża mody ją pokochała.

Lea T. jako zawodowa modelka zadebiutowała na ubiegłorocznych Tygodniach Mody w Paryżu i Nowym Jorku. Teraz wystąpiła na tygodniu mody w Brazylii, jej rodzinnym kraju. Lea otwierała pokaz Alexandre Herchcovitch ubrana w długą, czarną suknię z rękawami ozdobionymi złotym ornamentem.

Zobaczcie zdjęcia - GALERIA !

Więcej o: