Emisja reklamy nowych perfum YSL zakazana w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii wstrzymano emisję telewizyjnej reklamy najnowszego zapachu YSL Belle d'Opium. Spot reklamowy jest znakomity, czemu więc został zakazany?!

Nowa reklamie perfum YSL jest niesamowicie klimatyczna. W roli bogini występuje francuska modelka Melanie Thierry. Tańczy ona w świątyni w rytmie grających bębnów. W pewnym momencie wskazuje na wewnętrzną stronę przedramienia i rysuje palcem linię. Pod koniec pada zdanie, które można tłumaczyć:Jestem twoim uzależnieniem.

Według raportu instytucji zajmującej się standardami, legalnością i zgodnością z prawem emitowanych w mediach reklam - spot Belle d'Opium kojarzy się z zażywaniem narkotyków. Jego emisja może być propagowaniem do tego typu uzależnień. Świadczyć ma o tym moment, w którym Thierry symuluje swym gestem wstrzyknięcie środka uzależniającego.

Rzecznik Beauty YSL wyraził swe rozczarowanie zakazem. Powoływał się głównie na fakt niewielkiej ilości skarg ze strony widzów.

Reklama nie miała absolutnie żadnego związku z zażywaniem narkotyków, miała podkreślać zmysłowość uwodzicielskiego zapachu Opium, który na rynku pojawił się po raz pierwszy trzydzieści lat temu.

Brytyjski choreograf Akram Khan , który pracował z modelką nad tańcem w reklamie mówi, że on sam nie chciał skupiać się na nadmiernym ruchu, koncentrując się w zamian na najbardziej prostych i głębokich gestach.

YSL Beaute - przeprowadzili przed wyemitowaniem reklamy testy konsumenckie sprawdzające z czym kojarzy się reklama. Jej wyniki nie wskazywały jakoby kojarzyła się z narkotykami. Dalsze testy przeprowadzone w Wielkiej Brytanii po emisji spotu wskazywały jednak na to, że reklama jest zbyt kontrowersyjna.

Opium jest substancją otrzymywana przez wysuszenie soku mlecznego z niedojrzałych makówek. Zawiera pochodne morfiny i kodeiny. Wiele lat temu była używana jako środek przeciwbólowy oraz odurzający. Rzecznik YSL tłumaczy, że nazwa sugeruje uzależniające zdolności kobiet, które "noszą" zapach", a nie skutki uzależnienia od narkotyków.

To nie pierwsza taka sytuacja w Wielkiej Brytanii. Parę miesięcy temu wstrzymano emisję

reklamy perfum Beyonce

, uznano ją bowiem za zbyt prowokacyjną.

Obejrzyj reklamę nowego zapachu. Jakie jest twoje zdanie na jej temat? Czy producenci faktycznie przesadzili?

 
Nowa reklama perfum YSL Belle d'Opium
Więcej o: