Gisele Bundchen uważa, że kremy z filtrem to trucizna

Ludzie nie powinni używać kremów z filtrem, bo to trucizna- powiedziała niedawno Gisele Bundchen, czym naprawdę rozzłościła i lekarzy i specjalistów w dziedzinie pielęgnacji skóry!

Brazylijska modelka jest zdania, że kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne to trucizna . Uważa ona, że wszystkie substancje absorbujące promienie UVA i UVB to czysta chemia.

Nie będę smarowała tą trucizną swojej skóry - mówi Gisele. Nie mam zamiaru używać sztucznych produktów.

Według niej rozwiązaniem jest opalanie się w godzinach porannych, przed 8 rano, gdy słońce jest jeszcze zbyt słabe, by powodować szkody.

Dziś, kiedy tak wielką uwagę zwraca się na bezpieczeństwo i ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, kiedy padają coraz bardziej zatrważające liczby umierających na raka skóry osób - takie opinie nie powinny padać. Lekarze dermatolodzy i specjaliści w temacie raka skóry biją na alarm ostrzegając, by w żadnym wypadku nie słuchać takich opinii.

Dolival Loao - szef oddziału dermatologii w Instytucie Leczenia Raka w Brazylii mówi:

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym chronią skórę pod wieloma względami i mają zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zachorowań na raka skóry. I dodaje, że kremy nie są żadną trucizną, a wygłaszanie przez osobę publiczna takich słów wprowadza jedynie niepotrzebne zamieszanie".

Gisele Bundchen - Calzedonia lato 2010Gisele Bundchen - Calzedonia lato 2010 www.calzedonia.com

Modelka występująca w wielu reklamach (między innymi strojów kąpielowych marki Calzedonia) zawsze jest pięknie opalona. Zastanawiające jest - jak udaje jej się utrzymać ten odcień skóry korzystając z kąpieli słonecznych jedynie w tak wczesnych godzinach porannych. Być może jest również zdania, że opalanie w solarium nie szkodzi wcale. Jej komentarze wydają się być w dzisiejszych czasach szokujące! Dla nikogo nie pozostaje tajemnicą, że promienie UV, a zwłaszcza UVA, przyspieszają proces starzenia się skóry , a większość pojawiających się na naszej twarzy zmarszczek powstaje w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Promienie UVB działają raczej na powierzchni skóry i są odpowiedzialne za opleniznę, natomiast promienie UVA są znacznie bardziej niebezpieczne , ponieważ przenikają do głębszych warstw skóry uszkadzając DNA, co może prowadzić do powstania raka. UVA odpowiedzialne jest za alergie słoneczne, zaczerwienienie, swędzenie oraz powstawanie przebarwień. Wydaje się to tym bardziej dziwne, że sama Gisele reklamowała w przeszłości kremy z filtrem marki Nivea. Jedna z najlepiej opłacanych modelek świata ( tylko w 2009 roku jej dochód wyniósł 17 mln dolarów) mówi o tym, że chce stworzyć swoją własną ekologiczną linię do pielęgnacji skóry ( w której zresztą przypuszczalnie nie będzie kremów z filtrem przeciwsłonecznym).

Rozumiemy, że dzisiejszy rynek kosmetyczny pełen jest produktów zawierających parabeny i chemiczne substancje. Szanujemy wybór osób, które decydują się na zakup kosmetyków organicznych. Nie mniej jednak - nie dajmy się zwariować! I nie zapominajmy, że stosowanie kremów z filtrami zdecydowanie przyniesie nam więcej korzyści, niż szkód.

Gisele Bundchen - Calzedonia lato 2010Gisele Bundchen - Calzedonia lato 2010 www.calzedonia.com

Zobaczcie też:

Dlaczego kremy z filtrem są takie ważne?

Jakie jest twoje zdanie na temat kremów z filtrami?
Więcej o: