Fashion Designer Awards 2011 - ostatni tydzień na zgłoszenia!

Młodzi projektanci, 25 lutego mija termin nadsyłania zgłoszeń do III edycji konkursu Fashion Designer Awards.

To już ostatnia chwila, by wziąć udział w prestiżowym konkursie dla młodych osób, które chcą związać swoją przyszłość z projektowaniem mody . 25 lutego mija termin nadsyłania zgłoszeń. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać cztery projekty i wysłać je na adres Fashion Boulevard Events ul. Rajska 11, 05-092 Łomianki z dopiskiem: konkurs FASHION DESIGNER AWARDS 2011. Tematem tegorocznej edycji konkursu są "Pret-a-porter - inspiracje 4 żywiołami ". Każdy z uczestników konkursu może przedstawić minimalnie 8 a maksymalnie 10 prac w formie kolorowych rysunków żurnalowych w formacie A4 - z dokładnym opisem kolekcji. Do rysunków powinny być załączone próbki tkanin z jakich wykonana zostanie kreacja oraz formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na stronie organizatora konkursu - Fashion Designer Awards .

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 20 półfinalistów , którzy będą musieli przygotować dwie kreacje. Czego oczekuje jury?

Wbrew pozorom, nie jest łatwo sformułować oczekiwania wobec młodych projektantów. Z jednej strony, zazwyczaj od debiutujących oczekuje się ogromnej wyobraźni, nieuwięzionej jeszcze w regułach rynku, które mają swoje wymagania. Jeśli zobaczę coś takiego, będę szczęśliwa. Ale wtedy oczekuję nie tylko szaleństwa i bałaganu twórczego, ale czegoś, co można by określić mianem - piękne albo cudownie oryginalne, ale jednocześnie spełniające warunki, że jest to jeszcze jakaś forma ubrania." - powiedziała Joanna Klimas. - "Z drugiej strony zdarza się, że młodzi od razu czują to co kojarzy się z pewną dojrzałością kolekcji. Ubrania są oryginalne, ale do noszenia. Kolekcja jest nowatorska, ale spójna, w jakimś sensie logiczna. Chciałabym, żeby kolekcja była "jakaś", żebym ją zapamiętała."

Więcej szczegółów na www.fashiondesignerawards.com.pl i tutaj .

Fashion Designer Awards na start ! >>

Więcej o: