Taniec brzucha - kobiecy sposób na zbędne kilogramy

Taniec brzucha służy nie tylko zrzuceniu zbędnych kilogramów. To również propozycja dla osób, które lubią taniec, ale preferują jego spokojniejsze odmiany.

Taniec brzucha ma bardzo długą historię. Istnieje wiele teorii dotyczących jego pochodzenia. Większość osób kojarzy go z krajami arabskimi. Niektórzy są zdania, że taniec brzucha wywodzi się z Grecji, inni uważają, że jego korzeni należy doszukiwać się w Egipcie, jeszcze inni, że pochodzi od Romów. Jedno natomiast jest pewne - dziś przeżywa swój prawdziwy renesans.

Symbolizuje płodność, wzbogaca duchowość, pobudza seksualność i ma właściwości uzdrawiające. Poza tym wszystkim jest świetnym sposobem na utratę kilku zbędnych centymetrów w obwodzie ciała.

Taniec brzucha pełni również służebną rolę dla zdrowia kobiet. Zapewnia lepsze krążenie i przepływ krwi, szczególnie w miejscach, które stanowią ośrodek ruchu w tańcu, a tym samym pomaga znacznej liczbie kobiet zwalczać bolesne objawy PMS i innych dolegliwości menstruacyjnych. Podczas kursu tańca można nauczyć się nowego sposobu oddychania, którego nie praktykujemy w codziennym życiu. Ten rodzaj oddechu jest wykorzystywany przez śpiewaków i muzyków grających na instrumentach dętych. Podstawy tańca brzucha (na przykład podczas falowania brzucha koncentrować powinniśmy się na oddechu, nie tylko na ruchach mięśni) uczą, aby koncentrować się na oddychaniu przeponą , dzięki czemu narządy wewnętrznych są lepiej ukrwione, trafia do nich więcej tlenu.

Taniec brzucha poprawia pracę układu krążenia, zwiększa elastyczność i wytrzymałość. Czujemy się silniejszy, bo mięśnie brzucha są ośrodkiem łączącym górną część ciała z dolną. Im większa jest ich siła, tym lepsza nasza ogólna koordynacja.

Dzięki wzmożonej pracy - mięśnie są modelowane (na czym często zależy nam najbardziej).

Wiele kobiet narzeka, że podczas marszu lub biegu, ich brzuch zaczyna się trząść i wygląda mało atrakcyjnie. Wiemy, jak trudno zrzucić z tej części ciała uporczywy tłuszczyk. Taniec brzucha nie tylko pomaga nam w pozbyciu się kilku zbędnych kilogramów, jest też pewnego rodzaju filozofią, dzięki której znacznie łatwiej jest nam zaakceptować nasz nie do końca idealny brzuch. Fałdki przestają aż tak przeszkadzać, niekiedy nawet zaczynamy je lubić.

Taniec brzucha bazuje na ruchach bioder i brzucha . Wyraziste ruchy bioder połączone są z subtelnymi ruchami dłoni i ramion.

Podsumowując: taniec brzucha wzmacnia, ujędrnia i rozluźnia mięśnie stóp, łydek, ud, brzucha, bioder i pośladków a także mięśni grzbietu. Dzięki ćwiczeniom talia wyszczupla się, a bóle kręgosłupa ustępują. Taniec ten w sposób naturalny przygotowuje również kobietę do porodu, oraz wzmacnia jej siły witalne. Działa na psychikę - pomaga pozbyć się kompleksów i odkryć atrakcyjność seksualną.

Zobacz również:

Trenujesz? Pij mleko!

Więcej o: