W walce z pomarańczową skórką - pomarańczowy zestaw Lirene

Marka Lirene wprowadziła właśnie na rynek kolejną nowość. Lirene Body Anticellulite to nowa linia, która powstała, po to, by wspomóc walkę z cellulitem.

Cellulit nie zna granic wiekowych. Dotyka około 80% kobiet na całym świecie. Z myślą o walce z nieatrakcyjnym defektem marka Lirene wprowadza właśnie na rynek nową linię antycellulitową , której zadaniem jest wspomaganie nas w codziennych wysiłkach zażegnania "pomarańczowej skórki".

Formuły antycellulitowych kosmetyków Lirene oparte zostały na następujących składnikach aktywnych:

- Innowacyjny kompleks SlimShape stanowi połączenie substancji aktywnych, które wykazują działanie miejscowo wyszczuplające i ujędrniające. Zawiera kofeinę oraz escynę (naturalna roślinna substancja obficie występująca w nasionach kasztanowca) mające wzmacniać naczynia krwionośne, wspomagać usuwanie nadmiaru wody oraz toksyn nagromadzonych w tkankach, zmniejszając obrzęki. Ma się również przyczyniać do polepszenia mikrocyrkulacji i dotlenienia tkanek.

- Kompleks CellActive Shape . W jego skład wchodzą działające synergicznie składniki roślinne, takie jak wyciąg z alg, łubinu, pokrzywki oraz kofeina. Ma za zadanie poprawiać napięcie skóry oraz powodować efekt jej wygładzenia. Dzięki zawartości pokrzywki forskohli (hinduska krewna dobrze znanej nam mięty) kompleks ma też przyspieszać degradację tłuszczu.

Połączenie aktywnych ekstraktów z nasion zielonej kawy arabskiej i ostrokrzewu paragwajskiego ma pomagać przyspieszać proces jego spalania.

- Wyciąg z Guarany jest bogatym źródłem kofeiny oraz witaminy B3 mającej działanie orzeźwiające, zaś olej migdałowy posiada szczególnie silną zdolność zmiękczania naskórka i wzmacniania lipidowej bariery ochronnej skóry.

Zobaczcie też kilka ciekawostek przygotowanych przez markę Lirene:

1.Cellulit nie jest uważany przez środowisko naukowe za schorzenie, a jedynie za defekt kosmetyczny. Wg niektórych naukowców cellulit to trzeciorzędowa cecha płciowa charakterystyczna dla kobiet jak np. odpowiednie proporcje ciała, kobiecy głos.

2.Cellulit występuje głównie u kobiet - według najnowszych danych aż u 85% populacji.

3.Kiedy już kupimy kosmetyk, bardzo ważne jest, aby pamiętać o właściwym wmasowywaniu preparatu w skórę w celu pobudzenia mikrokrążenia. Masaż jest równie istotny jak odpowiednia receptura kosmetyku. Podczas kąpieli warto nacierać ciało szorstką gąbką i kierować na miejsca dotknięte zmianami na przemian zimną i ciepłą wodę.

4.Systematyczna pielęgnacja jest najskuteczniejszym sposobem pielęgnacji skóry objętej cellulitem. Optymalnie, gdy zabiegom i preparatom kosmetycznym towarzyszy odpowiednia dieta i prowadzenie zdrowego trybu życia z dużą dawką aktywności fizycznej.

Zdjęcia wszystkich produktów i informacje o ich cenach znajdziecie w naszej galerii!

Zobaczcie też:

Disco pomadka Lancome

Więcej o: