Nowy podkład Clinique dla skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień

Skóra naczynkowa, wrażliwa, skłonna do zaczerwienień - właśnie z tymi problemami ma radzić sobie najnowszy podkład Clinique Redness Solutions Makeup SPF 15.

Jedną z najczęstszych przyczyn zaczerwienienia twarzy jest trądzik różowaty . Choroba trudna zarówno w leczeniu jak i ukryciu. Wiele osób boryka się również z problemem skóry naczynkowej i wyjątkowo wrażliwej. Jeszcze inni mają tendencję do czerwienienia się w sytuacjach stresowych, przy zmianach hormonalnych, czy klimatycznych.

Z myślą o osobach, które borykają się z tego typu problemem - marka Clinique oferuje nowy podkład stworzony specjalnie do walki z zaczerwienieniem. Produkt jest odpowiedni dla różnych typów cery, również z łagodnym i średnio nasilonym trądzikiem różowatym.

Clinique Redness Solutions Makeup SPF 15 z technologią probiotyczną jest płynnym podkładem o właściwościach kojących, którego zadaniem jest łagodzenie podrażnień maskowanie zaczerwienienia, a jednocześnie pielęgnacja skóry.

Za takie działanie odpowiadają takie składniki jak:

- Wyciąg z kory magnolii oraz ekstrakt z grzybów pomagają ukoić skórę

- Kofeina łagodzi podrażnienia

- masło murumuru pozwala utrzymać prawidłową barierę hydrolipidową skóry.

- natomiast drobinki neutralizujące o żółto-zielonym zabarwieniu mają maskować zaczerwienienia, koić skórę, wyrównywać jej koloryt i redukować plamy.

Technologia probiotyczna Clinique oparta jest na wyciągu z żywych kultur naturalnych bakterii pojawiających również się w żywności podczas procesu fermentacji. Dzięki tej technologii wzmocnieniu ma ulec bariera ochronna skóry.

Kosmetyk zawiera również antyoksydanty, takie jak witamina E oraz mieszanka filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum działania, w których stosunek filtrów ochronnych UVB do UVA wynosi 3:1.

Produkt jest dostępny w czterech redukujących zaczerwienienia odcieniach od kwietnia 2011. Przez 6 miesięcy od momentu pojawienia się na rynku będzie on dostępny wyłącznie w perfumeriach Sephora.

Cena: 126zł

Zobacz również:

W walce z pomarańczową skórką - pomarańczowy zestaw Lirene

Więcej o: