Wygraj netbooka i jedź z nami na Fashion Week!

Lula.pl i Blox.pl szukają modowych korespondentów! Laureaci naszego konkursu otrzymają netbooka Packard Bell a także możliwość wyjazdu na łódzki Fashion Week Poland, prasową akredytację i okazję do promowania swojego talentu... Dowiedz się więcej!

Marzysz o tym, żeby na tygodniu mody relacjonować pokaz z jednego z pierwszych rzędów? Piszesz o modzie i prowadzisz bloga na Blox.pl a dodatkowo masz ochotę na nowego netbooka marki Packard Bell ? Może właśnie Ciebie szukamy! Razem z platformą Blox.pl ogłaszamy konkurs na najlepsze modowe recenzje sezonu.

Co jest do zdobycia?

Trzyosobowa grupa laureatów pojedzie z nami na FashionPhilosophy Week Poland w Łodzi i zrelacjonuje dla nas najważniejsze pokazy. Wasze gorące, pochlebne ale i kontrowersyjne opinie zostaną opublikowane, a my zafundujemy Wam podróż do Łodzi, zapewnimy Wam zakwaterowanie, akredytacje prasowe i... niespodziankę. Każdej a także każdemu z trójki szczęśliwców sponsor akcji - firma Packard Bell - sprezentuje nowiutkiego netbooka Packard Bell Dot S stylizowanego na Moleskine.

Co trzeba zrobić?

*Co kilka dni na łamach Lula.pl będziemy zlecać zadania - tematy recenzji . Obserwuj je uważnie, bo im więcej z nich zrealizujesz, tym większą masz szansę na wygraną.

*Konkursowe recenzje zamieszczaj w swoim blogu w Blox.pl ( jeśli nie masz - załóż natychmiast :) ). Opatruj je tagiem wymienionym w zadaniu , dodawaj zdjęcia i trzymaj kciuki za sukces. Pamiętaj, że aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrealizować jedno lub kilka z zadań.

W ciągu 4 tygodni jury Luli i Blox.pl w składzie: Maldoror , Ewa Kowalewska-Kondrat ( Harel ), Jagna Jaworowska ( Banana Blox ) i Marta Kowalska ( Lula.pl ) wybiorą 2 najlepsze notki tygodniowo , które systematycznie będziemy publikować.

Ostatecznie nagrodę główną otrzymają autorzy 3 najlepszych prac wyselekcjonowanych przez jurorów.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia - czas start!

Zadanie 1. (czas realizacji od 28.03 - 05.04)

Na swoim blogu na platformie Blox.pl (Jeszcze takiego nie masz? Załóż go TU , tak szybko, jak to możliwe :)) opublikuj recenzję światowego lub polskiego pokazu mody zaliczającego się do sezonu wiosna-lato 2011.

Blogową notkę koniecznie otaguj lula pokaz .

Partnerem akcji jest FashionPhilosophy Fashion Week Poland

REGULAMIN AKCJI

Konkursowe jury

embed

MALDOROR, a właściwie Grzegorz Matląg to jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych, polskich projektantów. Twórczość

Maldorora

została doceniona nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Swoje kolekcje prezentował na tygodniach mody między innymi w Amsterdamie, Berlinie, Wiedniu i Reykjaviku, a nowe kolekcje można zobaczyć co sezon na łódzkim fashionweeku, na którym jest jedną z głównych gwiazd pokazów OFF Out Of Schedule. Na pytanie co Maldoror sądzi o blogach modowych, odpowiada: Dzisiaj blogi modowe nie są już nawet tematem do dyskusji, można je kochać lub nienawidzić, ale nie można zaprzeczyć że są coraz silniejszym medium, które łączy modę z jego odbiorcą, klientem. Ja kompletnie nie uznaje blogów szafiarskich, natomiast codziennie czytam te, na których są newsy, recenzje, lub po prostu kompilują najciekawsze linki. W związku z tym wyjątkowo cenię

On the runway

,

The Cut

,

a Shaded view on fashion

czy

Business of fashion

, a w Polsce, dla mnie prym, wiedzie

Banana

. Mam nadzieje że pojawi się w jeszcze więcej wartościowych blogów, na których będą pisały osoby, które potrafią trzeźwo oceniać modę, nie traktując tematu pobieżnie.

embed

MARTA ANNA KOWALSKA to redaktor naczelna

Luli.pl

i

Groszków.pl

. Zanim rozpoczęła pracę w lifestylowych serwisach internetowych Agory, pisała m.in. w pierwszej edycji gazety Fashion Daily , która corocznie jest wydawana podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Jak sama mówi o sobie: Dla dziedziny "fashion" postanowiłam porzucić studencki Toruń, rodzinny Płock, pracę dziennikarza zajmującego się sprawami społecznymi i leniwy tryb życia ;). Ostatnio udało mi się obronić pracę podyplomową pod tytułem "Niestandardowe metody PR w branży mody", co sprawiło, że coraz baczniej jej się przyglądam." Marta kibicuje nie tylko młodym projektantom, fotografom i polskim modelkom, ale przede wszystkim ambitnym krytykom mody.

embed

JAGNA JAWOROWSKA to autorka, prowadzonego od sześciu lat, blogu modowego

banana.blox.pl

. Na pytanie skąd wziął się pomysł na prowadzenie bloga o takiej właśnie tematyce Jagna odpowiada: Zaczęło się jako pokpiwanie z bananowego stylu życia. Jednak szybko odkryłam, że moda to o wiele więcej niż trendy czy lans. To także sztuka, historia, kultura. Moda łączy w sobie wszystko, co mnie interesuje. Inspirują mnie przede wszystkim fotografie Irvinga Penna, Franka Horvata i Weegeego oraz projekty Elsy Schiaparelli i Cristobala Balenciagi. Jako priorytet Banana uważa promowanie polskich, zdolnych projektantów, których warto wspierać.

embed

EWA KOWALEWSKA-KONDRAT  to znana w sieci Harel, czyli autorka,założonego pod koniec 2006 roku, bloga

"O modzie subiektywnie"

. Dla Harel prowadzenie bloga, to połączenie dwu wielkich pasji: mody i pisania. Inspiracje znajduję dosłownie wszędzie. Na ulicy, w filmach, w magazynach (nie tylko modowych). Gdy coś mnie zachwyci, ubieram to w słowa i przelewam na wirtualny papier - mówi Ewa.

Więcej o konkursie czytaj tu.

Więcej o: