Isabeli Fontana nową twarzą Mango

Isabeli Fontana zastąpiła Scarlett Johansson i została nową twarzą hiszpańskiej sieciówki Mango.

To koniec Hollywoodzkiej ery w sieci fast fashion Mango. Po czterech sezonach współpracy ze Scarlet Johansson przedstawiciele hiszpańskiej marki podjęli decyzję o zmianie kierunku i zdecydowali, że nową twarzą zostanie brazylijska modelka Isabeli Fontana .

Firma wybrała tę piękną modelkę do kampanii wizerunkowej ze względu na jej nadzwyczajne piękno i naturalność. Jej styl reprezentuje idealną kobietę, którą Mango chce ubierać: wielkomiejską, pracującą i niezależną kobietę." - przeczytamy w oświadczeniu prasowym.

To wielka zmiana, bo od wielu lat na billboardach Mango mogliśmy zobaczyć aktorki - przed Scarlett z hiszpańską marką współpracowała Penelope Cruz , a później również jej siostra Monika.

Zastępuję Hollywoodzką erę." - powiedziała Isabeli w jednym z wywiadów. - "My (modelki) wiemy jak zaprezentować ubranie i lepiej użyć naszej mody ciała."

Bez wątpienia Isabeli doskonale zna się na swojej pracy. Ta 27-letnia Brazylijka karierę modelki rozpoczęła od udziału w sesji do katalogu bielizny Victoria's Secret . Miała wtedy 16 lat i szybko została zauważona przez inne marki odzieżowe. W tym roku jest dosłownie rozrywana . W sezonie wiosna/lato reprezentowała Escada, J+, Dolce & Gabbana, Ports 1961 i wystąpiła w kampanii zapachu Viktor & Rolf Flowerbomb. W nadchodzącym sezonie jest twarzą Bottega Veneta, Dolce & Gabbana, Donna Karan , Escada oraz perfum Estee Lauder Sensuous Nude.

To nie jest pierwsza współpraca z Mango. W ubiegłym roku, w listopadzie, Isabeli wzięła udział w pokazie kolekcji na wiosnę/lato 2011 oraz w sesji autorstwa Terry'ego Richardsona. W tym sezonie została oficjalną twarzą Mango i zajęła miejsce znanej aktorki. Odejście od gwiazdy w kampanii i zastąpienie jej modelką może być spowodowane nawiązaniem współpracy z Kate Moss , która razem z Terry'm Richardsonem wzięła udział w filmie reklamowym. Dwie gwiazdy tego formatu, jak Moss i Johanson, spowodowałyby "zamieszanie" wizerunkowe a współpraca z nimi obiema byłaby bardzo kosztowna. Dlatego prawdopodobnie wybrano znaną i popularną modelkę, która za udział w kampanii z pewnością dostała mniej niż znana aktorka. Możliwe, że jest to również wstęp do kolejnej limitowanej kolekcji Mango zaprojektowanej przez znaną osobę, ale na razie o tym nic nie wiadomo.

Musimy przyznać, że Isabeli w obiektywie Richardsona i stylizacjach przygotowanych przez Anastasię Barbieri wygląda naprawdę dobrze . Decyzja przedstawicieli Mango była strzałem w dziesiątkę. W GALERII zdjęcia z kampanii Mango na jesień/zimę 2011/12.

Isabeli Fontana for MANGO FW2011 collection - The making of

 
Więcej o: