Pierre Balmain - pierwsze zdjęcia tańszej linii Balmain

Firma Balmain wypuściła pierwsze zdjęcia projektów z nowej, tańszej linii Pierre Balmain, która zadebiutuje w grudniu.

Pisaliśmy już o tym, że francuski dom mody w który niedawno stery przejął Olivier Rousteing postanowił stworzyć nową, tańszą linię, którą nazwano na cześć założyciela Pierre Balmain . Powstanie ona na licencji Ittierre SpA, a pierwsza kolekcja trafi do sklepów już w grudniu.

Widzimy Pierre Balmain jako nową i odrębną markę, która jest inspirowana przez sukcesy i historię wielkiego domu, ale oferuje wygląd i produkty, które odpowiadają na potrzeby i pragnienia współczesnego rynku." - powiedział prezes i dyrektor generalny Balmain, Alain Hivelin. - "Jesteśmy przekonani, że Ittierre, który jest znany z doskonałej wiedzy, doświadczenia i niezawodności, jest idealnym partnerem dla tego nowego przedsięwzięcia. (...) Naszym celem jest pozycja Pierre Balmain jako nowej, globalnej marki." - dodał

Hivelin powiedział, że dwie linie będą tym samym światem, ale o różnych światopoglądach. Styl Pierre Balmain będzie swobodniejszy i bardziej zrelaksowany.

Na teaserowych zdjęciach kolekcji widać, że zachowali charakterystyczne cechy Balmain , jak przycięte spodnie hipster, zapinane na zamek kurtki motocyklisty i mini spódniczki, choć skierowane są do młodszych i mniej zamożnych konsumentów niż klienci flagowej marki. Ceny będą się wahać od 500 zł za T-shirty do 5000 tysięcy za stroje wieczorowe.

Więcej o: