Modelka plus size po raz pierwszy w Vogue Australia

Australijska redakcja najważniejszego magazynu o modzie poddała się modzie i zrealizowała sesję z modelką plus size.

Nie wszystkie redakcje Vogue'a są tak postępowe, jak choćby włoski oddział prowadzony przez Francę Sozzani , dlatego na publikację sesji z modelką plus size w australijskiej edycji musieliśmy czekać aż do września tego roku, czyli 52 lata, ale było warto.

Australijska redakcja zdecydowała się na edytorial z rozchwytywaną w tym roku 21-letnią Robyn Lawley , której zdjęcia mogliśmy podziwiać w kwietniowym Elle France, czerwcowym i lipcowym Vogue Italia. Tak, Robyn była jedną z pięknych modelek plus size na słynnej okładce włoskiej "biblii mody" razem z Tarą Lynn i Candice Huffine. Australijska piękność ma teraz rozmiar 42 i choć stosowała dietę, by utrzymać niższą wagę, to poddała się i pozwoliła sobie na bycie sobą. Zaowocowało to rozwojem jej kariery.

W sesji z wrześniowego numeru australijskiego Vogue'a Robyn pozowała przed obiektywem Maxa Doyle'a. Stylizacją zajęła się Meg Gray, która postawiła na kobiecą elegancję wybierając rzeczy z kolekcji m.in. Balenciaga, Yves Saint Laurent i Jimmy Choo. Modelka plus size wygląda w nich wyjątkowo zmysłowo . Sesja "Belle curve " to pochwała dla prawdziwej kobiecości.

Więcej o: