Trendy jesień zima 2011 2012 - kropki

To już pewne: kropki to jeden z ważniejszych trendów w nadchodzącym sezonie. Duże, małe, czarno - białe lub też kolorowe... Jesienne pokazy opanowały ubrania właśnie w ten wzór!

Historia kropek w modzie sięga końca XIX. wieku. Po raz pierwszy ubrania w tak zwane "polka dots " pojawiły się na Wyspach Brytyjskich, a swoją nazwę zawdzięczają bardzo popularnemu w tamtym okresie czeskiemu tańcu - polce. Uroczy deseń swój szczyt popularności zyskał jednak w latach 50., kiedy to wielkie gwiazd ekranu, miłowały się w sukienkach i akcesoriach w kropki . W latach 80. i na początku lat 90. wzór kojarzono głównie z projektami wenezuelskiej projektantki Caroliny Herrery , której większość sukienek w tamtym czasie zdobił właśnie ten motyw.

W tym roku groszkowy total look zaprezentowali nam między innymi tacy giganci mody jak Marc Jacobs i Stella McCartney . Natomiast pojedyncze elementy "polka dots" znalazły się na pokazach takich domów mody jak Dior , Gucci , Lanvin , czy Diane von Furstenberg .

Gwiazdy natychmiast podchwyciły powracający trend i upolowały już stroje z najnowszych kolekcji. Kropki odważnie noszą takie celebrytki jak Olivia Palermo , Kate Winslet, Pixie Geldof i Natalia Vodianovą . A Wy co myślicie o tym trendzie? Jesteście gotowe oddać się kropkowanemu szaleństwu tej jesieni?

Zapraszamy Was również do rozwiązania naszego nowego psychotestu Trendy na jesień 2011 .

Więcej o: