PETA krytykuje Rihannę za bluzkę ze strusich piór!

To kreacja, którą gwiazda miała na sobie podczas promocji perfum "Reb'l Fleur" tak zdenerwowała organizację.

Piękna Barbadoska nigdy nie ukrywała, że przepada za zwierzęcymi wzorami. Wystarczy przypomnieć sobie teledysk do piosenki "Rude Boy" , który obfitował w gepardzie cętki, panterkę oraz pasy zebry. Organizacji znanej z niekonwencjonalnych metod w walce o prawa zwierząt, chodzi jednak o "strusią" bluzkę Antonio Berardiego . Piosenkarka miała ją na sobie w zeszłym tygodniu na promocji swoich perfum Reb'l Fleur w londyńskim sklepie na Oxford Street.

Komentatorzy mody nie zostawili wtedy suchej nitki na  stylizacji  celebrytki, teraz do krytyki dołączyli przedstawiciele PETA .

"Rihanna pokazuje się z własnością, która nie należy do niej: w tym przypadku z piórami wyrwanymi prosto z grzbietu pierwotnych właścicieli. Mamy nadzieję, że Rihanna, która była ofiarą przemocy, zrozumie, że zwierzęta nie mogą stać się modowymi akcesoriami" - powiedziała rzeczniczka PETA, Sandra Smiley.

PETA powstała w 1980 roku, liczy ponad 2 miliony członków. Z organizacją związani są m.in. Stella  McCartney , Dita Von Teese czy Vivienne Westwood . Obrońcy zwierząt do swoich kampanii angażują też gwiazdy. Zobaczcie kto odważył się pojawić na kontrowersyjnych plakatach PETA. Zdjęcia znajdziecie w GALERII

Więcej o: