Rage Age - nowa kampania w stylu "Sin City"

Wyrafinowany mężczyzna Rage Age tym razem schodzi do mrocznego Miasta Grzechu. Kampania "Noir Story" została zainspirowana komiksem noir.

Jeśli nigdy nie mieliście w ręku komiksów Franka Millera czy Eda Brubakera, może sesja promująca nową kolekcję Rage Age Was do tego zainspiruje. Projektant marki, Rafał Czapul , wspomina też o inspiracji amerykańskim rysownikiem, Lee Bermejo. Kampanii towarzyszy nawet publikowany na Facebooku komiks noir! Powstało już 15, dobrze przyjętych przez publiczność, miniepizodów. Sprytny chwyt z zakresu social media podtrzymuje zainteresowanie marką.

Komiksowe inspiracje przełożyły się na kolorystykę kolekcji. Dominuje paleta czerni, bieli i szarości, przełamywana kontrapunktami - plamami kobaltu, beżu czy butelkowej zieleni. W tym sezonie klient Rage Age by Czapul ma poczuć potrzebę buntu, wskrzesić w sobie punkowego ducha. To konsekwentne rozszerzanie oferty marki, pierwotnie znanej głównie z produkcji luksusowych garniturów. Po militariach w kolekcji wiosennej, tym razem pojawiły się ćwieki, czaszki, skóra, a także przedarte, gniecione czy sprane tkaniny.

Rage Age , dziecko byłego prezesa Vistula & Wólczanka i projektanta Rafała Czapula, radzi sobie bardzo dobrze na polskim, a ostatnio także zagranicznym rynku. Biznesmen Rafał Bauer tak tłumaczy sekret swojego sukcesu:

"Szyjemy z tych samych tkanin co Versace czy Dolce & Gabbana. Ale robimy to w Polsce, a nie Chinach. Za garnitur w salonie Rage Age trzeba zapłacić wprawdzie aż 2 - 3 tys. zł, ale w zamian oferujemy limitowane kolekcje sięgające zaledwie 30 sztuk"

Marka jest też znana z bardzo efektownych i spójnych kampanii. Stylowe projekty Czapula nosi dojrzały, męski model, niemający nic wspólnego z androgynicznymi 19-latkami z wybiegów. Każda kampania jest osadzona w charakterystycznej, intrygującej scenerii (wiosną był to Gibraltar) i fotografowana przy użyciu mocnych filtrów barwnych. Duże znaczenie ma też silna obróbka graficzna, zwłaszcza gdy celem jest uzyskanie efektu odrealnionej przestrzeni 2D jak w komiksie Millera. Doceniamy efekt, chociaż naszą ulubioną kampanią Rage Age nadal pozostaje j/z 2011, inspirowana powieścią Borisa Akunina o rosyjskim odpowiedniku Sherlocka Holmesa.

Kampania "Noir Story" w GALERII ! fot. Robert Wolański model Isaac (Modelplus)

Lula już w Twoim telefonie

Więcej o: