Wystawa Vogue w Berlinie

Zapraszamy Was na małą podróż w czasie razem z wyjątkową wystawą VOGUE - Covers & Stories.

W ramach Fashion's Night Out niemiecka edycja Vogue'a przy współpracy z berlińską galerią Lumas zorganizowała wystawę VOGUE - Covers & Stories . Po raz pierwszy w historii możemy podziwiać 21 okładek z lat 1928 i 1929.

Fryzury, sukienki i naszyjniki z pereł - okładki Vogue z lat 1928/29, kiedy to magazyn nie należał jeszcze do obecnego wydawnictwa (w aktualnej formie wydawany jest w Niemczech od 1979), odzwierciedlały styl życia i ducha złotych lat dwudziestych.

W okresie od kwietnia 1928 do października 1929 Vogue ukazywał się do trzech wydań miesięcznie, a oryginalne ilustracje tytułowe tworzone przez najlepszych rysowników takich jak Pierre Mourgue, Georges Lepape und Pierre Brissaud, prezentowały obraz kobiety pewnej siebie i swojego stylu. Nic dziwnego, gdyż już w tamtym czasach Vogue pretendował do tytułu "biblii" w dziedzinach mody i cieszył się rosnącym zainteresowaniem wśród kobiet w różnym wieku.

My jesteśmy pod wielkim wrażeniem unikatowych ilustracji! A Wy co sądzicie o wyjątkowych okładkach sprzed lat, które umieściłyśmy dla Was w galerii ?

Więcej o: