Proenza Schouler - pokaz jesień zima 2011/12

Poznaj nową kolekcję Jack'a McCollough i Lazaro Hernandez'a mocno inspirowaną rdzenną kulturą amerykańską.

Głównym źródłem inspiracji dla projektantów Proenza Schouler były indiańskie kołdry, którymi zachwycili się podczas podróży do Santa Fe. Kolorowe etno wzory zostały poddane różnorodnym, komputerowy obróbką i w skutek tego powstały wyjątkowe, folkowe motywy , które były głównym elementem pokazu.

Projektanci oparli swoją kolekcję na kontraście matu i błysku, przy wykorzystaniu takich tkanin jak aksamit, skóra czy ręcznie wykonane na szydełku koronki. Nie można również nie zauważyć intensywnych kolorów: zieleni, grantu, musztardowej zółci.

Kontrastem do bogaty we wzory tkanin była prostota krojów - asymetryczne bluzki, długie koszule, płaszcze i marynarki z wyraźnym podkreśloną linią ramion, jak również sukienki długości midi - GALERIA!

Więcej o: