Andrej Pejic jako Marilyn

Androgyniczny Andrej nie przestaje szokować. Tym razem wciela się w rolę najważniejszej ikony kobiecości XX w.

Wideo nosi przewrotny tytuł "Norman Jean" i przedstawia modela jeszcze bardziej kobiecego niż zwykle. Tym razem ideałem nie jest nieco androgyniczne piękno modelek XXI w., ale retro urok Normy Jean Baker, szerzej znanej jako Marilyn Monroe . Filmik jest efektem współpracy Prince'a Chenoa and Jacob Dekat z magazynu "Love Cat " i portalu lifestyle'owego Milk Made w ramach cyklu "Models Uncensored". Reżyseruje je Jenna Elizabeth.

Retro stylizacją Andreja zajęła się sama Patricia Field , stylistka odpowiedzialna za sukces "Seksu w wielkim mieście". Perły, półgorsety, kocia kreska eyelinera i blond loki sprawiają, że Pejic do złudzenia przypomina ikonę kina. Celem twórców była dekonstrukcja jej wizerunku słodkiego kociaka, archetypu blondynki w jaki wpisano artystkę trochę poza jej udziałem. Ujęcia z Andrejem przeplatają się z archiwalnymi materiałami przedstawiającymi mężczyzn Marilyn, a wszystko przy dźwiękach najsłynniejszego występu wokalnego aktorki. 19 maja 1962 Marilyn Monroe zaśpiewała "Happy Birthday Mr. President", podgrzewając plotki o swoim romansie z prezydentem Kennedym.

Fakt, że sprowadzoną do obiektu seksualnego kobiecość portretuje bardzo kobiecy mężczyzna, wzmacnia efekt i dodaje filmikowi przewrotnego uroku.

W GALERII najlepsze kadry. Czy Andrej w roli Marilyn to hit czy świętokradztwo?

Norman Jean from LOVECATMAGAZINE on Vimeo .

Andrej Pejic w roli Marilyn Monroe to?
Więcej o: