Kasia Struss w barokowych sukniach Atelier Versace

Współpraca Donatelli z Kasią Struss przyniosła nowe, porywające efekty. Po kolekcji Pre-Fall, Kasia zapozowała w sukniach z linii Atelier Versace.

Powrót pięknej Polki po przerwie jest na razie pasmem sukcesów. Na początku roku mogliśmy zobaczyć sesję Kasi , promującą kolekcję Versace Pre-Fall 2011 . Teraz Donatella zatrudniła modelkę do pracy przy lookbooku Atelier Versace . Już ubiegłym roku Polka prezentowała wiosenną kolekcję couture Atelier Versace . Z dynamicznym afro na głowie, Kasia tchnęła mnóstwo energii w wytworne suknie (zdj. poniżej). W sezonie jesiennym zastąpiła ją rodaczka - Monika Jagaciak (JAC). Po roku dom mody wraca do zestawienia "chłodna, nieco mroczna uroda Kasi plus suknie pełne przepychu".

Kasia Struss w sukni z kolekcji haute couture Atelier Versace (wiosna/lato 2010)Kasia Struss w sukni z kolekcji haute couture Atelier Versace (wiosna/lato 2010) fot. versace.comKasia Struss w sukni z kolekcji haute couture Atelier Versace (wiosna/lato 2010)Kasia Struss w sukni z kolekcji haute couture Atelier Versace (wiosna/lato 2010) fot. versace.com

Przepych jest wręcz synonimem gustu Donatelli , co przysparza jej tylu wielbicieli, co wrogów. Jednak w kolekcjach z linii Atelier bezkompromisowy styl i miłość do luksusu procentuje. Co sezon powstają kreacje wprost stworzone na czerwony dywan . Pod warunkiem, że gwiazda ma odwagę zmierzyć się z wizerunkiem z lookbooka... Atelier Versace jest bardzo konsekwentne w tej sprawie. Dziewczyna, której uroda musi zarówno intrygować, jak i mieścić się w klasycznych kanonach piękna, gładkie ciemne tło i wyjątkowe suknie. Cały efekt pochodzi z magnetyzmu modelki i uroku tkaniny.

W nowym lookbooku widać bardzo dużo inspiracji Dalekim Wschodem , fascynację przepychem dawnego wzornictwa z Chin czy Japonii. Pojawia się króciutkie kimono, nadruk tajskiej plaży, smoki haftowane złotą nitką i zdobione cekinami. Nawet typowo hollywoodzka, "syrenia" suknia z długim rękawem z bliska okazuje się być pokryta motywem gałęzi kwitnącej wiśni. Donatella czerpała też ze stylu bieliźnianego w jego retro, bardziej rygorystycznym wydaniu. Elementy konstrukcyjne gorsetu i krynoliny trzymają w ryzach szersze suknie i spódnice, a sztywna forma wcale nie kłóci się z delikatnością. Projektantka połączyła tiule i szyfony z kremową skórą i metalem, uzyskując przewrotną reinterpretację koronki. Atelier Versace Fall 2011 szczegółAtelier Versace Fall 2011 szczegół mat. prasowe

Kasia Struss wciela się w lookbooku w, wypracowaną już przy poprzednich sesjach Atelier Versace, rolę chłodnej, niepokojącej piękności. To lekko obojętna diva jest ideałem stylu i klasy, wymarzonym podmiotem dla wyrafinowanych sukni Donatelli . Polka wydaje się być stworzona do tej roli. Strzałem w dziesiątkę było też dobranie tapirowanej, wręcz okrągłej fryzury w stylu gejszy. Świetnie pasuje do inspirowanych Azją kreacji, a w innych, bliższych stylistyce Hollywood, Kasia przypomina Dusty Springfield, brytyjską królową soulu lat 60.

Zobaczcie wyrafinowaną Kasię Struss w niesamowitych kreacjach Versace!

Cały lookbook w GALERII .

Zobacz też: Kasia Struss w kampanii jesiennej Max&Co.

Lula już w Twoim telefonie

Który lookbook Atelier Versace podoba Ci się najbardziej?
Więcej o: