Natalia Jaroszewska wiosna/lato 2012 - pokaz na Vienna Fashion Week

Pokazujemy kolejną polską kolekcję przedstawioną na wiedeńskim fashion week. Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Wiedniu, nowe projekty przedstawiła tam Natalia Jaroszewska.

Kolekcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mediów i publiczności. Na razie możemy pokazać Wam kilka zdjęć, poszerzona wersja wkrótce będzie miała premierę w Polsce. Jeden z wiosennych projektów Jaroszewskiej już pojawił się na czerwonym dywanie za sprawą aktorki, Anny Czartoryskiej.

Nowe projekty Jaroszewskiej to głównie sukienki maxi z delikatnego muślinu ozdobione nadrukami w stylu safari. Kolory nawiązują do barw spalonej ziemi. Plemienny efekt wzmacniają wykończenia - projektantka wzbogaciła czarne sukienki ozdobami z piór, kamieni i koralu oraz skórzanych frędzli. Na razie trudno nam ocenić całą kolekcję, ale pomysł łączenia skrajnie różnych materiałów i surowców przyniósł całkiem udany efekt.

Ta kolekcja łączy w sobie lekkość i ciężki detal, delikatność i drapieżność. Odzwierciedla zmienną naturę kobiety i odsłania multikulturowe inspiracje - trochę Afryki, Orientu, ale też lekkość ciepłych morskich fal. Tkaniny z oryginalnymi printami sprowadziłam z różnych zakątków świata. To kolekcja dla kobiety, która żyje na co dzień w miejskiej dżungli i nie boi się wyzwań. - mówi projektantka.

Za "lekkość ciepłych morskich fal" odpowiedzialne były kreacje finałowe z błękitnego jedwabiu, które pojawiły się zamiast bardziej tradycyjnej kreacji ślubnej.

Podobają Wam się wiosenne projekty Natalii Jaroszewskiej?

Więcej o: