Woskowa Audrey Hepburn - jak żywa!

Chińczycy mają wiele talentów, ale trzeba im przyznać, że do perfekcji opanowali sztukę "woskowania". W hongkońskim Madame Tussauds powstała kolejna figura gwiazdy "Śniadania u Tiffany'ego". Zobaczcie kto jeszcze ma woskowego sobowtóra!

Utrwalanie sławnych ludzi w formie figur woskowych ma już długą historię. Wszystko zaczęło się od dziwacznej pasji Marie Tussaud , która kolekcjonowała...woskowe odlewy zgilotynowanych głów francuskich arystokratów. Pojedyncze części ciała stały się zalążkiem olbrzymiej kolekcji figur prezentujących znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia. Niestety z biegiem czasu status gwiazd, które zaczęły pojawiać się w muzeum tracił na znaczeniu.

Dziś, swoje figury mają bohaterowie reality shows i kiczowate gwiazdki, a sama idea Madame Tussauds stała się dosyć obciachowa. Najnowszym eksponatem chińskiego muzeum jest niekwestionowana ikona mody - Audrey Hepburn . Jak widać elegancja i wyczucie stylu gwiazdy filmu z 1961 roku, inspiruje do dziś! Sprawdźcie kto doczekał się swojej podobizny, niektóre wyglądają naprawdę strasznie... Zdjęcia gwiazd znajdziecie w GALERII

Więcej o: