Top Model 2 - odcinek 4 - relacja i finałowa 13!

Już wiemy kto przechodzi do finału. Po czterech zmysłowych sesjach w stylu "wiejskim", jurorzy wyłowili 13 potencjalnych modelek.

Wielkiego zaskoczenia nie było. Montażyści TVN postarali się, żeby finałowa trzynastka miała odpowiednią ekspozycję już na etapie castingów i dziewczyny były rozpoznawalne dla widzów. Pozbyto się tez ostatecznie kandydatek mdłych, ulepszonych przez chirurga czy po prostu za starych.

Już na początku odcinka ograniczono liczbę dziewczyn do 27, których portrety zostały wywieszone na prześcieradłach. Pozostałe zostały podzielone na cztery grupy i trafiły przed obiektyw prawdziwej fotografki. Pracowała z nimi Agata Pospieszyńska , której portfolio zawiera kampanię Big Stara, dokumentację kampanii Reserved z Sashą Pivovarovą , liczne sesje dla Exclusiv! i sesje gwiazd w magazynie Viva!. Oczywiście, opinia fotografa często ważyła przy ocenie kandydatek.

Niektóre z dziewczyn miały po prostu pecha, bo nie wszystkie plany zdjęciowe i stylizacje były równie efektowne. Okropnie kiczowata była sesja pt. "Pastereczki w wersji hot", w której Agnieszka została ubrana w czepiec jak z amerykańskiej prowincji w XIX w., co przekreśliło jej szanse. Także grupa dziewcząt pozujących w zgrzebnych pledach w drewutni nie miała łatwo. Przeszły z niej tylko dwie dziewczyny, i tylko jedna z nich dostała się jednogłośnie.

Najpierw zobaczyliśmy sesję w ładnej retro bieliźnie, robioną na tle suszących się prześcieradeł i oczywiście kostek z siana. Gabrysia Pacholarz próbowała skupić na siebie całą uwagę widzów - trzeba przyznać, że jej egocentryzm może okazać się nie lada przeszkodą w show, gdzie ostateczny wynik zależy od sympatii telewidzów. Dawid Woliński krytykował Oliwię Downar (pomogło) i Anię Mnatsakanyan (nie pomogło, wyleciała z planu, mimo imponującej talii). Wyrzucenie Ani rozradowało Gabrysię, żądną zwycięstwa. Z tej grupy ostatecznie przeszły: Wiera z Ukrainy, Gabrysia, Oliwia i Wiktoria Driuk (także pochodząca z Ukrainy).

Top model 2 - odc. 4, sesja z prześcieradłamiTop model 2 - odc. 4, sesja z prześcieradłami mat. prasowe TVN

Gdy przyszedł czas na "Rusałki na rumakach" poziom entuzjazmu u jurorów opadł. Dziewczyny z wiankami na głowach i w białych lnianych sukmanach wydawały się pozbawione energii. Nieco zahukana Anna Białon zebrała ostre głosy krytyki, ale jury chyba chciało ją wzmocnić psychicznie, bo przeszła dalej mimo, że Marcin Tyszka powiedział, że wygląda "jakby reklamowała lalki z przeceny" i oskarżył ją o tępy wyraz twarzy. Inna dziewczyna usłyszała od Dawida, że na zdjęciu lepiej wyszedł... koń. Za to Joanna Krupa dość niefortunnie chwaliła rozchwytywaną przez tabloidy Michalinę: "Jesteś interesująca, taka inna...". Do domu modelek dostały się: Magda Roman (z rekomendacji fotografki), Ania Białoń, Karolina Hennig (wstawiennictwo Joanny Krupy) i Michalina Manios .

Przaśna sesja w stodole odsłoniła ponure miny i "puste" oczy. Słynna w mediach Angelika (ta od inspekcji prawdziwości piersi) nie udźwignęła zadania i na zdjęciu wyszła bardzo słabo, podobnie jak Kinga o ładnych oczach. Zakwalifikowały się: Honorata , Olga Kaczyńska (b. długie nogi i brak smutnych historii) i Dorota , ale dopiero gdy przyznała, że kariera modelki jest dla niej priorytetem i nie będzie cierpiała z powodu rozłąki z dzieckiem.

Słabo wyszły efekty sesji w drewutni, dziewczyny miały wciąż te same miny, a jednostajna kolorystyka zdjęć nie została zrównoważona czarem modelek. Anna Rusinek (top pływaczka) była zaskoczona porażką, a jej wymarzone miejsce ukradła Joanna - dziewczyna lepiej wyglądająca na zdjęciach niż przed kamerą. W dogrywce ostatnie, 13. miejsce wygrała Natalia Piaskowska , śliczna mulatka, ale o twarzy bardziej gwiazdorskiej, niż modelkowej.

To tyle, więcej modelek nie będzie, przynajmniej nie w 2011 r. Jutro napiszemy więcej o każdej z finalistek.

Która z nich ma szanse wejść do finałowej trójki, macie jakieś typy?

Top Model 2 - ostre jury, zaskakujące zadania i piękne dziewczyny

GALERIA

Więcej o: