Skarpetki do szpilek - sporny trend?

Od jakiegoś czasu wraca jak bumerang trend noszenia skarpetek do szpilek. Ma tyle zwolenniczek co przeciwniczek i kiedy wydawało się już, że te ostatnie mogą odetchnąć  z ulgą, że już nie wrócą, najnowsze kolekcje Wiosna/ Lato 2012 pokazane na ostatnich Fashion Week'ach udowadniają, że projektanci ani myślą z nich zrezygnować. Pokazali je zarówno do szpilek, sandałów, jak i do platform. Nieważny fason, ma być  wysoko, a skarpety mają być wyraziste. A Wy będziecie nosić? Zobaczcie zdjęcia!

W Polsce mariaż skarpetek i szpilek jak dotąd nie miał się najlepiej. Na polskich ulicach bywał widywany tylko sporadycznie, jedynie blogi szafiarek poświęciły mu nieco więcej atencji.  Z polskich gwiazd na takie połączenie jak dotąd odważyła się tylko Monika Brodka, Agnieszka Włodarczyk (natychmiast ochrzczona mianem wpadki modowej roku) oraz Lidia Popiel, ta ostatnia z sukcesywnie dobrym efektem - podobne zestawienie kolorystyczne pokazał na nowy sezon Marni .

Skarpetki do szpilek - Agnieszka Włodarczyk, Lidia Popiel i Monika brodkaSkarpetki do szpilek - Agnieszka Włodarczyk, Lidia Popiel i Monika brodka mat.prasowe

Z rodzimych projektów tylko Gatta na wiosnę 2011 zaproponowała delikatne cienkie skarpetki do szpilek. Na europejskich ulicach  ten mariaż ma się dobrze, przeważnie zestawiany awangardowo lub eklektycznie.

thesartorialist.comthesartorialist.com thesartorialist.com

Na sezony 2011 zestaw ten lansowali głównie Dior , Burberry (grube prążkowane do sandałów) i Dries Van Noten . Na wiosnę/lato poza Marni, skarpety wybuchają eksplozją kolorów i wzorów u Anny Su i , Missoni , Faster by Mark Rast , Prady i Mulberry .

ZOBACZ GALERIĘ!

Więcej o: