Daga Ziober twarzą Red Velentino

Daga Ziober, nowa gwiazda jesiennych fashion weeków, została w tym sezonie także twarzą Red Valentino. Zobacz bajkową kampanie z udziałem Polki.

Red Valentino jest, obok Valentino, Valentino Garavani i Valentino Roma, jedną z marek należących do Valentino Fashion Group - jednej z największych na świecie korporacji działających w branży modowej. Holding prowadzi interesy w ponad 70 krajach świata, ale butików Red Valentino jest tylko kilka na świecie. Jeden z nich znajduje się w warszawskim centrum handlowym Klif.

Ciekawe czy w warszawskim butiku już zawisły zdjęcia z kampanii z udziałem młodziutkiej wrocławianki? Dagmara 'Daga' Ziober (rocznik '94) to wielkie odkrycie roku 2011. Po świetnym debiucie podczas lutowych tygodni mody, Daga stała się rozpoznawalna i rozchwytywana. Licealistka raczej nie zdążyła w tym miesiącu pojawić się w szkole, bo od początku miesiąca pracuje przy prawie każdym liczącym się pokazie mody, czy to w Nowym Jorku czy w Mediolanie. Modelka współpracowała już z Valentino Group . Wystąpiła na pokazach jesiennych Valentino i Valentino haute couture. Teraz została twarzą podmarki Red.

Odrealniona kampanii przenosi widza się w świat przypominającym powieść "Tajemniczy ogród" czy jej ekranizację Agnieszki Holland. Baśniowy świat jest od obiektywu Tima Walkera (czyli też od obserwatora) oddzielony warstwą podartego tiulu, sytuując polską modelkę w innym, piękniejszym i pełnym nostalgii, świecie. Na jednym z ujęć zabytkowy pałacyk jest wręcz 'opakowany' błękitnym tiulem, tak jak amerykański artysta performer Christo regularnie opakowuje budynki i inne gabaryty.

Podoba Wam się baśniowa kampania Red Valentino? Wróżycie Dadze długą karierę czy jest dla Was zbyt oryginalna?

W GALERII zdjęcia z kampanii i Daga na wybiegu Valentino Couture.

I jeszcze wideo z backstage'u:

 
Więcej o: